KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

FEN İŞLERİ

SORU: Koski sokağımızda çalışma yaptı. Çalışma yapılan yolumuz asfaltlanmadı. Bu durumu kime bildirmeliyim?

CEVAP: Koski, Enerya, Medaş gibi kurumlar tarafından yapılan alt yapı çalışmaları sonrası bozulan asfaltlar Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Altyapı ve koordinasyon Şube Müdürlüğümüz tarafından yapılmaktadır.

SORU: Şehrimize bir projenin kazandırılması hususunda önerilerde bulunmak istiyorum. Bunu kiminle paylaşabilirim?

CEVAP: Şehrimize bazı proje önerileri olan vatandaşlarımız 153’ü arayarak Açık Kapıya projelerini bildirebilirler. Bu projeler Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Özel Projeler Şube Müdürlüğümüze havale edilir. Bu talepler yetkililer tarafından değerlendirilmektedir.

SORU: Alt ve Üst geçit talebinde bulunmak istiyorum.

CEVAP: Alt ve Üst geçit talebiniz Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Özel Projeler birimimize havale edilmekte, yetkililer tarafından değerlendirilmektedir.

SORU: Parklarda yakılan mangallardan şikâyetçiyiz. Bu durumun muhatabı kimdir?

CEVAP: Parklarla ilgili her türlü talep ve şikâyet ile (mangal şikâyeti, park talebi, ağaçlandırma isteği, ağaç ilaçlaması ve ağaç budanması vb.) Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğümüz ilgilenmektedir.

SORU: Alt ve Üst Geçitlerdeki asansörleri kullanmak istiyorum. Bunu nereye bildirmem gerekiyor?

CEVAP: Bu durum için Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, Bakım Onarım Şube Müdürlüğümüze müracaat etmeniz gerekmektedir.

SORU: Oturduğumuz apartmanın girişindeki kaldırıma araçlar park yapmaktadır. Duba talebinde bulunmak istiyorum.

CEVAP: Duba talepleri Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Sanat yapıları Şube Müdürlüğü tarafından talebe göre yerinde inceleme yapılarak değerlendirilmektedir.

SORU: İlçelerde Mahalleye dönüşen köylere ait yayla yolları, mahalleleri (köyleri) birbirine bağlayan yollar, ara sokakların yapımı, bakımı kimin sorumluluğundadır.

CEVAP: Mahallelerin (köylerin) ilçeye bağlanan ana yolların dışında kalan yollar, bağlı oldukları ilçe belediyesinin sorumluluğundadır.

SORU: Mahallelerin (köylerin) ana yolları kimin sorumluluğundadır.

CEVAP: Mahalleyi ilçe merkezine bağlayan yollar; Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Alt yapı Şube Müdürlüğü sorumluluğundadır. 

SORU: Şehir Merkezinde ana arterlerdeki asfalt bozukluğu talebimle kim ilgilenmektedir?

CEVAP: Şehir merkezlerinde ana arterlerde asfalt ve tretuvar düzenlemeleri Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Yapım Şube Müdürlüğümüz faaliyet alanı içerisindedir. 

SORU: Yeni yapılan Konya Büyükşehir Stadyumuyla ilgili taleplerimi kime bildirmeliyim?

CEVAP: Konya Büyükşehir Stadyumu konusunda eleştiri, tavsiye veya önerilerinizi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yapı İşleri Şube Müdürlüğümüze bildirebilirsiniz.

SORU: Bulunduğumuz ilçede mahallemizde ilkokul derslik sayısı yetersiz kalmaktadır. Bu durumda bize kim yardımcı olabilir?

CEVAP: Konya ilinde bulunan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm okullarının yapım, bakım ve onarımı, Konya Valiliği (Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı) ve Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü sorumluluğundadır.