KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

KAMUOYUNA DUYURU!

 

       Konya Büyükşehir Belediyesi, inşaat çalışmaları devam eden Alâeddin-Adliye tramvay hattının Alâeddin-Mevlana kesimindeki çalışmaları okulların kapalı ve günlük yolculuk hareketlerinin az olması sebebiyle yaz aylarında yapacaktır.

 

       Bu sebeple Mevlana Caddesi 24 Haziran Salı gününden başlayarak inşaat süresince şerit daraltma uygulanacağından, belli saatlerde çift yönlü servis amaçlı kullanılmak üzere açık tutulacak, bölgenin alternatif araç ulaşımı Başaralı ve Şerafettin Caddelerinden sağlanacaktır.

 

       Güvenli trafik akışının sağlanması için UKOME tarafından söz konusu iki cadde ile birlikte bölgedeki diğer cadde ve sokaklarla ilgili tek yön, park yasağı, sağa-sola dönüş yasakları gibi kararlar alınmıştır.

 

       Trafik güvenliğinin sağlanması açısından inşaat süresince vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça şehir merkezine özel araçlarıyla gelmemeleri, toplu ulaşım araçlarını kullanmaları; sürücülerimizin ise trafik levha ve işaretlerine azami şekilde dikkat etmeleri, bölgede görev yapacak emniyet ve zabıta birimlerine yardımcı olmaları önem arz etmektedir.

 

       Konya’mıza yapılan bu önemli yatırımda yapım süresince oluşabilecek mağduriyetten dolayı vatandaşlarımızın göstereceği anlayış için teşekkür ederiz.

 

       Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 


Detay için Haritaya Tıklayınız