KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Konya Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 31 İlçede Görev Başında

Konya Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 31 İlçede Görev Başında

25.01.2022 11:43
Konya Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 31 İlçede Görev Başında Konya Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için şehir merkezinde ve 31 ilçede sorumluluk alanlarında kar temizleme ve yol açma mesaisine aralıksız devam ediyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 291 araç ve 1.417 personelle görevde olduklarını belirterek, “Yoğun kar bereketi hayatı olumsuz etkileyebilir ancak Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu etkiyi en aza indirmek için sahada elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, yoğun kar yağışıyla birlikte 31 ilçede sorumluluğundaki yolların açık kalması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm Türkiye’yi etkisini altına alan kar yağışının Konya genelinde de etkili olduğunu ifade ederek, vatandaşların kardan ve buzlanmadan etkilenmemesi için Büyükşehir Belediyesi olarak 291 araç ve 1.417 personelle görevde olduklarını söyledi.

Kar temizliği ve yol açma çalışmalarının aralıksız şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Altay, “Yoğun kar bereketi hayatı olumsuz etkileyebilir ancak Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu etkiyi en aza indirmek için sahada elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 6 bin ton tuz ve 750 ton buz çözücü-önleyici solüsyon hazırlığımız var. İhtiyaç halinde bu miktarı artırma kapasitemiz mevcut.” diye konuştu.

31 ilçedeki yollarla birlikte şehir merkezinde özellikle otobüs ve tramvay durakları ile hastane civarları başta olmak üzere yaya trafiğinin yoğun olduğu yerleri açık tutmak için kar temizliği için sürekli çalışma halinde olduğunu da kaydeden Başkan Altay, “Temizlik çalışmalarımıza dükkan önlerini temizleyerek destek olan esnaflarımıza ayrıca ilk güne nazaran kış lastiği ve trafik güvenliğine daha çok hassasiyet gösteren hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.