KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Depreme Dayanıklı Olmayan Eski Belediye Binasında Yıkım Çalışmaları Sürüyor

Depreme Dayanıklı Olmayan Eski Belediye Binasında Yıkım Çalışmaları Sürüyor

12.11.2021 10:46
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin depreme dayanıklı olmadığı ve yıkılma tehlikesi bulunduğu için boşalttığı hizmet binasında yıkım çalışmaları yüzde 70 oranında tamamlandı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, binayı kullanan Konyalıların ve çalışanların hayatını tehlikeye atmamak için yıkımını başlattıkları binanın yerine Türkiye’nin en güzel kütüphanelerinden birinin yapılacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, depreme dayanıklı olmadığı ve yıkılma riski bulunduğu için eski hizmet binasında yıkım çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, uzun süre Konyalılara hizmet veren Büyükşehir Belediyesi hizmet binasının depreme dayanıklı olmadığının tespit edilmesi üzerine binayı kullanan Konyalıların ve çalışanların hayatlarını riske atmamak için yıkılmasına karar verdiklerini hatırlattı.

Binada yıkım çalışmalarının yüzde 70 oranında tamamlandığını belirten Başkan Altay, “İnşallah en kısa sürede yıkımı tamamlayarak burada gençlerimiz için Türkiye’nin en güzel kütüphanelerinden birini hayata geçireceğiz.” dedi.