KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dilerim

Başkan Altay: Tüm Öğrencilerimize Başarılar Dilerim

06.09.2021 12:25
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilere, öğretmenlere, velilere ve eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm öğrencilere eğitim öğretim hayatlarında başarılar diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Uzun bir pandemi dönemi sonrası, çocuklarımızın yeniden okullarına kavuşmalarının mutluluğunu yaşıyoruz.

Yarınlarımızın teminatı olarak gördüğümüz çocuklarımız ve gençlerimiz, ülkemizi emanet edeceğimiz en kıymetli hazinelerimizdir. Milli ve manevi değerler ışığında yetişen; her anlamda donanımlı, kültürümüze, geleneklerimize duyarlı öğrencilerimiz toplumumuz için hem umut hem de güven vesilesidir.

Gözlerindeki ışıkla, azimle, kararlılıkla, vatana ve millete faydalı olmak için gayret gösteren öğrencilerimiz; hayatlarının her safhasında iyiyi, güzeli ve doğruyu savunan, ahlaki değerlere sımsıkı sarılan ve Anadolu insanına yakışan bireyler olacaktır.

Konya Büyükşehir olarak Bilgehanelerimizle, Lise Medeniyet Akademimizle, Gençlik Merkezlerimizle, gençlik kamplarımızla ve daha birçok kurs ve etkinliklerimizle eğitim hayatına devam eden tüm öğrenci kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz.

Öğrencilerimizin en büyük kahramanları olan, onlara bilgi ve birikimlerini aktarmak için fedakarca çalışan kıymetli öğretmenlerimiz, yeni eğitim öğretim yılında da öğrencilerimizin yol göstericileri olmaya devam edeceklerdir.

Aşılama programı ile biraz olsun hafifleyen pandeminin etkisinin devam ettiğini unutmayalım. Okullar başta olmak üzere her ortamda koronavirüs tedbirlerine riayet edelim. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat edelim. Çocuklarımızın eğitim hayatından yeniden uzaklaşmak zorunda kalmaması için üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirelim.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve eğitim camiamıza hayırlar getirmesini temenni ediyor, tüm öğrencilerimize eğitim öğretim hayatlarında başarılar diliyorum.”