KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir Ereğli’de Bu Yıl 22,6 Kilometre Mahalle Yolu Yapıyor

Büyükşehir Ereğli’de Bu Yıl 22,6 Kilometre Mahalle Yolu Yapıyor

22.08.2021 12:26
Konya genelinde sorumluluk alanlarında bulunan mahalle yollarında standartları yükselten Konya Büyükşehir Belediyesi, 2021 yatırım programı kapsamında Ereğli’de Aşıklar Mahallesi’ni ilçeye bağlayan 4 kilometrelik yol, Cinler ve Alhan mahalleleri arasındaki 3 kilometrelik yol ile 1 kilometrelik Zengen yolunu tamamlayarak hizmete açtı. Büyükşehir, ayrıca Ereğli’de 7,1 kilometrelik Kutören yolu ile 7,5 kilometrelik Çöplük yolunda çalışmaları sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya genelinde sorumluluk alanındaki yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2021 yılı yatırım programı kapsamında ilçe ve mahalle yollarında sürücülerin güvenle ve konforla seyahat edebilmesi amacıyla çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Bu yıl Konya genelinde 400 kilometre mahalle yolunu hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Altay, “Bu kapsamda Ereğli ilçemize bağlı Aşıklar Mahallesi’ni ilçeye bağlayan 4 kilometrelik yol ile Cinler-Alhan mahalleleri arasındaki 3 kilometrelik yol ve 1 kilometrelik Zengen yolunda çalışmalarımızı tamamlayarak yolları kullanıma açtık. Ayrıca 7,1 kilometrelik Kutören ve 7,5 kilometrelik Çöplük yollarında ise çalışmalar sürüyor. Toplam 22,6 kilometrelik mahalle yollarının maliyeti 6 milyon lirayı buluyor. Şehrimize ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.