KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Konya Büyükşehir’den “Telafide Ben De Varım Projesi”Ne Destek

Konya Büyükşehir’den “Telafide Ben De Varım Projesi”Ne Destek

08.07.2021 09:51
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Telafide Ben de Varım” projesine destek veren Konya Büyükşehir Belediyesi; Bilim Merkezi, Bilim Tırı, Bilgehaneler, Genç KOMEK Yaz Okulu ve Yaz Spor Okullarıyla öğrencilerin yaz aylarını verimli geçirmelerine katkı sağlıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, çocukların ve gençlerin hizmetinde olduklarını belirterek, “Çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması ve donanımlı bireyler olarak yetişmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından başlatılan “Telafide Ben de Varım” projesine destek veriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, tüm dünyayı derinden etkileyen salgın sebebiyle eğitimin de ciddi şekilde etkilendiğini belirterek, “Pandemi sürecinde öğrencilerimiz uzaktan derslerle eğitimlerine devam etmek zorunda kaldı. Eğitimde zor bir seneyi geride bıraktık. 1 Temmuz itibariyle başlayan normalleşmeyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığımızın başlattığı Telafide Ben de Varım projesi ile öğrencilerimize katkı sağlıyoruz. Konya Büyükşehir Belediyesi olarak Bilim Merkezi, Bilim Tırı, Bilgehaneler, Genç KOMEK Yaz Okulu, Spor Okulları gibi faaliyetlerle bakanlığımızın projesine destek veriyoruz. Çocuklarımızın eğitimlerinin aksamaması ve donanımlı bireyler olarak yetişmesi için elimizden geleni bugüne kadar yaptığımız gibi bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

KONYA BİLİM MERKEZİ YAZ BİLİM KAMPLARI BAŞLADI

“Telafide Ben De Varım” projesi kapsamında Konya Bilim Merkezi Yaz Bilim Kampları eğitimlerine başladı. Bir ay sürecek yaz kamplarına 7-13 yaş arasındaki 280 öğrenci katılıyor. 21. yüzyıl becerileri ile tanıştırılacak öğrenciler, kendi ürünlerini yapabilecek, doğayı modelleyerek çevreye duyarlı yeni araçlar icat edebilecek. Öğrencilere STEM eğitimi ile disiplinler arası yeni bir bakış açısı kazandırılması hedeflenen eğitimlerde, öğrencilerin tasarım odaklı düşünerek yeni fikirler ortaya koyabilme yetisi kazandırılacak.

BİLİM TIRI BİLİMİ SEVDİRMEK İÇİN YENİDEN YOLLARDA

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi tarafından kurulan Bilim Tırı, 31 ilçede 6 bölüm ve 25 deney etkinliği ile yeniden yollara çıkıyor. Bilim Tırı, eğlenirken öğrenmeyi ve çocuklara bilimi sevdirmeyi hedefliyor.

GENÇ KOMEK YAZ OKULU 60 BİN ÖĞRENCİYLE EĞİTİMLERE BAŞLADI

Konya Büyükşehir Belediyesi Genç KOMEK Yaz Okulu, Konya ve Türkiye genelinden 60 bin, Balkanlarda da 1.000 öğrencinin katılımıyla çevrimiçi ve yüz yüze eğitimlere başladı. Yaz Okulu, bu yaz çevrimiçi eğitimlerin yanında öğrencilere pandemi kuralları doğrultusunda; yüzme, kamp, piknik ve atölye çalışmaları ile yüz yüze etkinlik ve aktiviteler düzenleyecek.

BİLGEHANELERDE YAZ ETKİNLİKLERİ HIZ KESMİYOR

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin öğrencilere yönelik hizmetlerinden olan Bilgehaneler, 4, 5, 6, 7, 8 ve 9. sınıf öğrencilerine yönelik yüz yüze ve uzaktan eğitim modeli ile milli-manevi eğitimler, ders destek programları, atölye ve etkinlikler olmak üzere üç başlıkta faaliyet yürütüyor. Bilgehaneler’de yaz etkinlikleri 4. sınıf hafızlık hazırlık ve 8. sınıf LGS erken hazırlık öğrencilerine bu etkinliklerin yanı sıra; Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, İngilizce, Sosyal Bilgiler dersleri de veriliyor. Ayrıca veliler için de yaz dönemi boyunca çeşitli seminerler de verilecek.

28 İLÇEDE YAZ SPOR OKULLARI BAŞLADI

Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçelerdeki 6-16 yaş arasındaki çocukların yaz tatillerini spor yaparak değerlendirmesi amacıyla 28 ilçede Yaz Spor Okulları’nı yeniden başlattı. 25 farklı branştaki faaliyetler kapsamında; futbol, basketbol, voleybol, hentbol, tekvando, badminton, halter, güreş, karate, bocce, judo, jimnastik, satranç, dart, kick boks, masa tenisi, okçuluk, boks, halk oyunları, akıl ve zekâ oyunları, atletizm, bisiklet, kort tenisi, oryantiring, futsal branşlarında eğitimlere katılan öğrencilerin sağlıklı ve zinde kalmaları sağlanacak.