KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Hüyük Şehir Konağı Açıldı

Hüyük Şehir Konağı Açıldı

21.03.2021 11:56
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ve Derbent Belediyeleri’ni ziyaret ederek ilçe esnafıyla ve vatandaşlarla bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Hüyük’e kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştiren Başkan Altay, “Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte ilçelerimizin çehresi değişmeye ve Büyükşehir’imizin standartları ilçelerimizde oluşmaya başladı.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ve Derbent’i ziyaret etti.

Başkan Altay, Hüyük ziyareti kapsamında ilk olarak Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak ilçeye kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştirdi.

ŞEHİR KONAĞI HÜYÜK’E YENİ BİR AÇILIM GETİRECEK

Şehir Konağı’nın yüzme havuzuyla, spor salonlarıyla, sınıflarıyla Hüyük’e yeni bir açılım getireceğini belirten Başkan Altay, “2021 yatırım programımızı belediye başkanımızla birlikte oluşturduk. İnşallah bu yıl, başta otogar ve kültür merkezi olmak üzere Hüyük’e yine yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte ilçelerimizin çehresi değişmeye ve Büyükşehir’imizin standartlarını ilçelerimizde oluşturmaya başladık. Bunlardan en önemlisi de şehir konaklarımız. Hüyük Şehir Konağı’mızın açılışını yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.

Açılışa programına; Hüyük Kaymakamı Cüneyt Demirkol, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem Akkaya ve Ali Kamacı ile AK Parti İlçe Başkanı Muammer Karaaslan da katıldı.

Başkan Altay Şehir Konağı açılışının ardından Hüyük Belediye Belediyesi’ni ziyaret ederek, Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem ile bir araya geldi.

HÜYÜK’TEKİ ÇİLEK BAŞARISI YENİ BÜYÜKŞEHİR YASASININ BAŞARISIDIR

2021 yılı yatırım planlamasının istişaresinin yapıldığı görüşmede Başkan Altay, Hüyük’ün en önemli başarısının çilek üretiminde ortaya koyduğu başarı olduğunu söyledi. Başkan Altay, “Hüyük özellikle çilek konusunda oluşturduğu markayla burada yaşayan insanımız için iyi bir gelir kaynağı oluşturdu. Zaten Büyükşehir olarak en önemli hedefimizin merkez dışında yaşayan insanların gelirini artırmak olduğunu her seferinde söylüyoruz. Hüyük-Çilek başarısı Yeni Büyükşehir Yasasının bir başarısıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız bu yasayı çıkartırken en çok insanlar Konya’ya bakıyordu. Bu yasa Konya’da uygulanabilecek mi diye. Ama 2014’ten bugüne gelinen noktada hem kırsaldaki insanlarımızın gelirini artırmakla ilgili çok önemli işleri hem de altyapıyla ilgili projelerimizi yapıyoruz. Açtığımız şehir konağı da sosyal hayata dair önemli kazanım oldu. Yeni hizmetler yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem de, “Hizmete aç bir ilçemiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle geçmiş yıllarda olduğu gibi çok elzem işlerimizi bitireceğiz inşallah. Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

ZİYARETLER DERBENT’TE DEVAM ETTİ

Hüyük’ten sonra beraberindeki heyetle Derbent ilçesine geçen Başkan Altay, Derbent Belediye Başkanı Hüseyin Ayten ile bir araya gelerek; AK Parti İlçe Başkanı Musa Akgün ve partililerle de bir görüşme gerçekleştirdi.

Ardından ilçede faaliyet gösteren tarım ürünleri entegre üretim tesisinde incelemelerde bulunan Başkan Altay, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başkan Altay, Hüyük ve Derbent ziyaretlerinde ilçe esnafını da ziyaret ederek, vatandaşlarla bir araya geldi.