KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun

Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun

09.03.2021 11:49
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Miraç Kandili’ni tebrik ederek, bu mübarek günlerin ülkemize, coğrafyamıza ve tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın Miraç Kandili mesajı şöyle:

“Bizleri rahmet ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek bir geceye daha ulaştıran Allah’a hamdolsun.

İlahi tecellilerle dolu sırlı bir yolculuk olan Miraç; maddeden uzaklaşarak manaya ulaşmak, fâni olandan vazgeçip bâki olana yönelmektir.

Peygamberimizi derin bir üzüntüden kurtarıp teselli veren Miraç; elemi, kederi, çaresizliği ve ümitsizliği bir kenara bırakarak yeniden yola koyulmayı; her zorlukla beraber bir kolaylığın olduğuna inanmayı öğretir.

Bu mübarek gecede; Miraç hadisesinin gerçekleştiği, aynı zamanda ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü için dua edelim. Tüm dünyanın koronavirüs sebebiyle yaşadığı sıkıntıların, mazlumların yaşadığı zulümlerin sona ermesi için Yüce Allah’a yakarmayı unutmayalım.

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi pekiştirsin. Bizleri Hakka ve halka hizmet yolundan ayırmasın.

Bu duygularla; bütün hemşehrilerimin, milletimizin ve İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutluyor; bu mübarek günlerin ülkemize, coğrafyamıza ve tüm insanlığa barış, huzur ve sağlık getirmesini niyaz ediyorum.”