KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay Meclis Toplantısında Kadınlar Günü’nü Kutladı: “Şehrimize Birlikte Hizmet Ediyoruz”

Başkan Altay Meclis Toplantısında Kadınlar Günü’nü Kutladı: “Şehrimize Birlikte Hizmet Ediyoruz”

08.03.2021 15:29
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediye Meclisi Mart ayı toplantısında şehit anneleri ve eşleri ile Diyarbakır’da teröre karşı direnen kahraman annelerin, kadın çalışma arkadaşlarının ve kadın meclis üyeleri başta olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 942 kadın çalışan olduğunu belirten Başkan Altay, “Onlarla birlikte şehrimize hizmet ediyoruz. Emeklerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum.” dedi. Pandemiyle mücadelede Konya’nın çok yüksek riskli grupta olduğunu hatırlatan Başkan Altay, tüm belediye başkanlarının inisiyatif alarak denetimleri artırmasının; özellikle 65 üstünde aşı olmayanların aşılanmasıyla ilgili kaymakamlıklar ve ilçe sağlık müdürlükleriyle koordineli şekilde sürecin takip edilmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Konya Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Mart ayı toplantısı Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay başkanlığında yapıldı.

Toplantının başında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mecliste bulunan kadın üyelere çiçek takdim eden Başkan Altay, şehit anneleri ve eşleri ile birlikte Diyarbakır’da teröre karşı direnen kahraman annelerin, kadın çalışma arkadaşlarının ve kadın meclis üyeleri başta olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

942 KADIN ÇALIŞMA ARKADAŞIMIZLA ŞEHRİMİZE HİZMET EDİYORUZ

Konya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 942 kadın çalışan olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Onlarla birlikte şehrimize hizmet ediyoruz. Emeklerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum. KOMEK’teki üyelerimizin yaklaşık yüzde 75’ini kadınlarımız oluşturuyor. Şu anda 29 bin kadına KOMEK olarak hizmet veriyoruz. İnşallah Kadınlar Günü kadınlarımızın yarınları için çok daha güzel bir başlangıç olur. Yaşadığımız olumsuzlukların, özellikle kadına şiddetin yaşanmadığı bir yıl temenni ediyorum.” diye konuştu.

MİRAC KANDİLİ’Nİ KUTLADI

Çarşamba günü idrak edilecek Mirac Kandili dolayısıyla tüm Konyalıların Mirac Kandili’ni de tebrik eden Başkan Altay, “Rabbim bu aylara, bugünlere bizleri tekrar ulaştırsın. Hepimizi Ramazan ayına, Ramazan Bayramı’na sağlıkla, sıhhatle kavuştursun diye temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

İNŞALLAH BİR AN ÖNCE BU MUSİBETTEN KURTULURUZ

Pandemiyle mücadele kapsamında Konya’nın çok yüksek riskli grupta olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Başkan Altay şunları söyledi: “Özellikle esnafımızın ve öğrencilerimizin bazı kısıtlamaları devam ediyor. Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, belediyelerimiz, kolluk güçlerimiz ve emniyetimiz büyük çaba içindeyiz. Bir an önce Hedef Mavi sloganıyla en azından çok riskli gruptan bir grup aşağıya düşerek esnafımızın dükkanlarını açmalarını, öğrencilerimizin okullarına gitmesini arzu ediyoruz. Ama maalesef Konya’da vakalarda düşüş gözükmüyor. Onun için bu konuda hepimizin inisiyatif alması lazım. Denetimleri bulunduğumuz ilçelerde artıralım ve özellikle 65 üstünde aşı olmayanların aşılanmasıyla ilgili kaymakamlıklarımız ve ilçe sağlık müdürlüklerimizle koordineli bir şekilde süreci takip edelim. İnşallah rakamlar biraz düşer ve esnafımız dükkanını açar, çocuklarımız okullarına kavuşur. Verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum. İnşallah bir an önce bu musibetten kurtuluruz.”

KOMEK, KADINLARI UNUTMADI

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınları unutmadı. KOMEK merkezlerindeki ve atölyelerindeki kadın kursiyerler ile Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri’ndeki (ASEM) kursiyerlere karanfil dağıtılarak kadınların bu anlamlı günleri kutlandı.