KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
“Sorularla Konya” Bilgi Yarışması Sonuçlandı

“Sorularla Konya” Bilgi Yarışması Sonuçlandı

19.02.2021 13:33
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin gençlerin Konya’yı daha iyi tanıması ve yarıyıl tatilini verimli geçirmesi amacıyla gerçekleştirdiği “Sorularla Konya” bilgi yarışmasının kazananları belli oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen “Sorularla Konya” bilgi yarışması sonuçlandı.

Yarıyıl tatilinde öğrencilerin aileleri ile beraber öğretici faaliyet içinde bulunarak Konya’nın tarihi-kültürel potansiyeli hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaları amacıyla 1-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmada, öğrenciler 5 gün boyunca her gün 19.00-21.00 saatleri arasında yarışmaya katıldı.

12-15 yaş aralığındaki öğrencileri kapsayan yarışmada gençlere 5 bölümden oluşan ve Konya’nın tarihi, turistik, kültürel değerlerini anlatan 125 soru yöneltilirken; katılımcılar 5. günün sonunda en kısa sürede en fazla doğru cevaba ulaşabilmek için mücadele etti. Yarışmada eşit sayıda soru cevaplayanlar arasından en hızlı sürede bitirenler ya da yaşça en küçük olanlar tercih edildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi’nin pedagojik onayından geçen yarışmada en çok soruya doğru cevap veren Huzeyfe Zahid Çetin birinci, Alper Altaş ikinci, Zeynep Gökçen Çetiner ise üçüncü, Begüm Öztürk dördüncü, Fatma Nur Kayayağmur beşinci oldu.

Yarışmada birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet bilgisayar, üçüncüye dijital fotoğraf makinesi, dördüncüye aksiyon kamerası, beşinciye kameralı drone verilecek.

Toplam 1.276 öğrencinin katıldığı yarışmada sıralamada ilk 100’e giren öğrencilere de çeşitli teknolojik cihazlar hediye edilecek. Öğrenciler, 22 Şubat – 8 Mart tarihleri arasında velileri ile Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’ne gelerek ödüllerini teslim alabilecek.

Yarışmanın sonuçlarıyla ilgili detaylı bilgiye www.sorularlakonya.com adresinden ulaşılabiliyor.