KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: Ereğlimize Güzel Hizmetler Yapmayı Sürdüreceğiz

Başkan Altay: Ereğlimize Güzel Hizmetler Yapmayı Sürdüreceğiz

11.11.2020 14:15
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli’de yatırımlarda incelemelerde bulunarak esnaflar, muhtarlar ve ilçe halkıyla buluştu. KOSKİ hizmet binası olarak da hizmet vermeye başlayan Büyükşehir Başkanlık Çalışma Ofisi’nin açılışını yaparak burada muhtarlarla bir araya gelen Başkan Altay, Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde sanayicilerle de bir araya geldi. Başkan Altay, Ereğli’nin çok kıymetli olduğunu belirterek, “Birlik ve beraberlik içinde Ereğlimize güzel hizmetler yapmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli’de yatırımlarda incelemelerde bulunarak esnaflar, muhtarlar ve ilçe halkıyla buluştu.

Dün akşam Ereğli’ye giden Başkan Altay, akşam saatlerinde ilk olarak KOSKİ hizmet binası olarak da kullanılmaya başlanan Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Çalışma Ofisi’nin açılışını gerçekleştirdi. İlçelerde çalışma ofisleri açtıklarını belirten Başkan Altay, “Ereğli’de de bismillah dedik. Teşkilatımızla, muhtarlarımızla ve STK temsilcilerimizle toplantılar gerçekleştiriyoruz. Ayrıca başkanlık ofisimizin giriş katında KOSKİ’miz hizmet vermeye başladı. Hem KOSKİ’mize hem Ereğlimize yakışır bir binada hizmet vermeye başlıyoruz. Atatürk Caddesi’ndeki binamıza tüm hemşehrilerimi bekliyorum.” dedi.

“EREĞLİ ÇOK KIYMETLİ”

Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyonu yapılarak Millet Kıraathanesi olarak hizmet veren Rüstem Paşa Kervansarayı’nda incelemelerde bulunan Başkan Altay, sabah Ereğli Sebze ve Meyve Hali ve çevresindeki esnafları ziyaret ederek Ereğli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sanayicilerle bir araya geldi. Başkan Altay, Ereğli’nin çok kıymetli olduğunu belirterek, “Ereğli, merkez dışındaki en büyük ilçemiz. Seçimde de bize çok yüksek destek verdi. Teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

BAŞKAN ALTAY MUHTARLARLA GÖRÜŞTÜ

Ereğli Özel Bilim Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle de bir araya gelen Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Çalışma Ofisi’nde muhtarlarla da bir araya geldi. Başkan Altay, “Seydişehir’de ve Ereğli’de çalışma ofislerimiz hizmet vermeye başladı. Akşehir ve Beyşehir’de de açacağız. Hal ile ilgili de bir çalışma yapacağız inşallah. Yarı Olimpik Yüzme Havuzu sözü vermiştik. 2021 yılı içinde yüzme havuzu yapımına da başlarız. Ayrıca bir Gençlik Merkezi ve Bilgehane için etüt merkezi çalışmamız var. Birlik ve beraberlik içinde Ereğlimize güzel hizmetler yapmayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkanlık Çalışma Ofisi’nde Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu ile de görüşen Başkan Altay, AK Parti Ereğli İlçe Başkanlığı görevine yeniden seçilen Zübeyir Dursun’u ziyaret etti. Dursun’u tebrik eden Başkan Altay, teşkilat mensuplarıyla da istişarelerde bulundu.

Çalışma ofislerinin Büyükşehir Belediyesi'nin hizmetlerinin artmasına vesile olmasını dileyen Başkan Altay, "Ekonomisiyle, tarımıyla, yetişmiş insan kaynağıyla Ereğli, bölgenin cazibe merkezi konumunda. Biz de Ereğli’yi önemsiyoruz. Büyükşehir Belediyesi tüm gücüyle Ereğli’de ve tüm ilçelerimizde olmaya devam edecek." şeklinde konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Zübeyir Dursun da, "Ereğli'nin meseleleri olduğu zaman Başkanımıza ne zaman ulaşmak istesek ulaşıyoruz . Ereğli'yi çok önemsiyor. Bu anlamda Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Başkan Altay’ın Ereğli programına AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı Necati Sametoğlu da eşlik etti.