KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir Akcayazı’ya 4 Derslikli Okul Kazandırıyor

Büyükşehir Akcayazı’ya 4 Derslikli Okul Kazandırıyor

06.11.2020 09:29
Konya Büyükşehir Belediyesi, Karapınar’ın Akcayazı Mahallesi’ne 4 derslikli ilkokul kazandırıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın her bölgesinde öğrencilerin daha nitelikli binalarda eğitim alması için gayret gösterdiklerini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karapınar İlçesi Akcayazı Mahallesi’ne 4 derslikli okul kazandırılıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yeni Büyükşehir Yasasıyla birlikte Konya’nın 31 ilçesine ve bağlı mahallelerine her alanda hizmet götürmeye gayret ettiklerini belirterek, bu kapsamda belediyeler olarak ihtiyaç duyulan yerleşim yerlerine yeni okullar da kazandırdıklarını söyledi.

Her zaman eğitime desteğe ve öğrencilerin yanında olmaya devam edeceklerini vurgulayan Başkan Altay, “Konya’nın her bölgesindeki öğrencilerimizin daha nitelikli binalarda eğitim alması için gayret gösteriyoruz. Bu doğrultuda bir süre önce inşaatına başladığımız Karapınar’ın Akcayazı Mahallesi’ndeki 4 derslikli ilkokulumuzun yapımını sürdürüyoruz. Yaklaşık 1 milyon 100 liraya mal olacak okulumuzu inşallah en kısa sürede tamamlayarak eğitime hazır hale getireceğiz. Okulumuz, ilçemiz ve yavrularımız için hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.