KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: Gazilerimiz Bu Topraklardaki Varlığımızın Güvencesidir

Başkan Altay: Gazilerimiz Bu Topraklardaki Varlığımızın Güvencesidir

18.09.2020 11:48
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlayarak, “Onlar, bu topraklardaki varlığımızın güvencesidir. Bizlere düşen görev onların bu mirasına sahip çıkarak ülkemizi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmaktır.” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şu şekilde:

“Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Hamdolsun ki ay yıldızlı şanlı bayrağımız yine onlar sayesinde bu mukaddes vatan toprakları üzerinde özgürce ve gururla dalgalanmaktadır.

Bizler, ecdadımızdan miras kalan hasletlere sahip çıkmanın, birlik ve beraberliğimize yönelen tehditlere karşı mücadele etmenin, geleceğe daha müreffeh bir vatan bırakmanın şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzun gereği olduğuna inanıyoruz.

Ne mutlu ki, şehitlerimiz ve ecdadımız bereketli Anadolu topraklarını bize vatan olarak bıraktı. Bugün şanlı bayrağımız ülkemizin semalarında onlar sayesinde gururla dalgalanıyor. Onlar, bu topraklardaki varlığımızın güvencesidir. Bizlere düşen görev onların bu mirasına sahip çıkarak ülkemizi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmaktır.

Bu vesileyle, bütün gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü tebrik ediyor; bütün şehitlerimize ve hayatta olmayan gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim onlardan razı olsun.”