KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
30 Ağustos’ta Zafer İçin Pedal Çevirdiler

30 Ağustos’ta Zafer İçin Pedal Çevirdiler

30.08.2020 13:36
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Zafer İçin Pedalla” bisiklet turu etkinliği gerçekleştirildi. Anıt alanından başlayıp Konya Şehitliği’nde sona eren etkinliğin startını; Konya Valisi Vahdettin Özkan, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fidan Yüksel, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı verdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıldönümü kutlamaları kapsamında bisiklet turu etkinliği gerçekleştirildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Zafer İçin Pedalla” adlı bisiklet turu etkinliğine 12 spor kulübünden 80 sporcu katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98’inci yıldönümü nedeniyle Anıt’taki çelenk koyma programının ardından gerçekleştirilen bisiklet turunun startı; Konya Valisi Vahdettin Özkan, 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fidan Yüksel, MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı tarafından verildi.

Etkinliğe katılan sporcular, Anıt alanından başlayıp Konya Askeri Şehitliği’nde sona eren turda, Zafer Bayramı’nı kutlamak ve vatanı için canını feda eden kahraman şehitlerimizi anmak için pedal çevirdi.

Bisiklet turunun ardından protokol mensupları, Konya Askeri Şehitliği’nde gerçekleştirilen anma programına katıldı. Şehitler için duaların edildiği programda protokol üyeleri ve sporcular mezarlara karanfil bırakarak şehit yakınlarına da başsağlığı diledi.