KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: Yarının Teminatı Gençlerimizdir

Başkan Altay: Yarının Teminatı Gençlerimizdir

18.05.2020 08:22
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, milli ve manevi değerlerine saygılı, ahlaklı, kendini çağın gerekleri doğrultusunda yetiştirmiş çalışkan gençlerin yarının dünyasının en büyük teminatı olduğunu belirterek, tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı şöyle:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak için Samsun’a ayak bastığı günün 101’inci yıldönümünü kutluyoruz.

19 Mayıs 1919’da başlayan mücadele, tarihte eşine az rastlanan büyük bir kahramanlık destanıdır. O gün, tüm yokluklara rağmen birlik ve beraberlik ruhuyla işgal kuvvetlerine karşı büyük bir mücadele veren ecdadımız, asla esir olmayacağını tüm dünyaya göstermiştir.

19 Mayıs’ın Gençlik Bayramı olarak kutlanması da ayrı bir öneme sahiptir. Çünkü gelecek, gençlerimizin omuzları üzerinde şekillenecektir. Dün olduğu gibi bugün de devletimize ve milletimize kasteden dâhili ve harici hainlere karşı en büyük kalkanımız kalpleri vatan sevgisi ile dolu gençlerimizdir.

Milli ve manevi değerlerine saygılı, ahlaklı, kendini çağın gerekleri doğrultusunda yetiştirmiş çalışkan gençlerimiz, yarının dünyasının en büyük teminatıdır.

Bu yıl maalesef 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı koronavirüs salgını nedeniyle okullarda, caddelerde, meydanlarda kutlayamıyor; evlerimizde ve kalplerimizde kutluyoruz. Bu önemli günleri gelecek yıllarda daha büyük coşkuyla kutlayabilmek için bugün hepimizin korunma tedbirlerine uyması gerekiyor.

Sevgili gençler,

Sizlerin inancı ve kararlığıyla bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatıp tekrar şehrimizde bayramları çoşkuyla kutlayacağız.

Bizim geleceğimiz sizlersiniz. Sizler için gece gündüz demeden çalışıyor; sizin heyecanınız ve enerjinizle güç buluyoruz. Sizlerden istediğimiz çok çalışarak bayrağımızı daha gür bir şekilde dalgalandırmanızdır. Hepinize güvenimiz tamdır.

Bu duygularla; başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal Savaşımızı başlatan ve zaferle sonuçlandıran tüm kahramanlarımız ile vatan için, bayrak için canından geçen tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle, duayla anıyorum.

Tüm gençlerimizin 19 Mayıs bayramını kutluyor, aziz milletimizin yiğit gençlerine sağlık, sıhhat ve afiyet diliyorum.”