KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay İlk Kez Oruç Tutan Çocuklara Hediye Verecek

Başkan Altay İlk Kez Oruç Tutan Çocuklara Hediye Verecek

26.04.2020 07:30
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan geleneğini yaşatmak için bu yıl ilk kez oruç tutan çocukları sürpriz hediyelerle sevindireceklerini belirterek, “11 bin 600 çocuğumuzun başvurusunu aldık. Hem çocuklara hem de anne ve babalarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi, bu yıl ilk kez oruç tutan çocukları sürpriz hediyelerle sevindirecek.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ramazan ayının Konya'da her zaman bir başka güzellikte yaşadığını, bu yıl yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Ramazan coşkusunun evlerde yaşandığını ifade ederek, çocuklar için de internet üzerinden çeşitli aktiviteler gerçekleştirdiklerini söyledi.

RAMAZAN GELENEĞİNİ YAŞATIYORUZ

Başkan Altay, çocuklara evlerde hoşça vakit geçirebilmeleri için zengin içerikli yayınlar hazırladıklarını vurgulayarak, “Çocuklarımızın bu zor zamanları olabildiğince verimli geçirmelerine katkı sağlamaya gayret gösteriyoruz. Ramazan ayı ile de bu faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ramazan geleneğini yaşatmak için ilk kez oruç tutan bin çocuğu sürpriz hediyelerle sevindirmeyi amaçlıyorduk. Yaptığımız duyuru üzerine, WhatsApp üzerinden 28 dakikada bin başvuruya ulaştık” dedi.

İLK KEZ ORUÇ TUTAN 11 BİN 600 ÇOCUĞUMUZUN BAŞVURUSUNU ALDIK

Sosyal medya hesaplarındaki paylaşımın ilerleyen saatlerde 200 bin etkileşim aldığını anlatan Başkan Altay konuşmasına şöyle devam etti: “Evlerde sıkıntılı günler geçiren çocukları Ramazan ayında mutlu etmek istiyoruz. Paylaşımın yoğun ilgi görmesi üzerine başvuru sayısını artırdık. İlk kez oruç tutan 11 bin 600 çocuğumuzun başvurusunu aldık. Hepsine hediye göndereceğiz. Hem çocuklarımıza hem de anne ve babalarına çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda bu salgın kaynaklı sıkıntılı süreci atlatacağız ve çocuklarımızla güzel günlerde bir araya geleceğiz” diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayına özel programları sürdürdüğünün altını çizen Başkan Altay, YouTube kanalında ise Ramazan ayında Kur'an-ı Kerim'i hatmetmek isteyen vatandaşlar için mukabele programı yayınlandığını sözlerine ekledi.