KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Siz Evde Kalın Sokak Hayvanları Bize Emanet

Siz Evde Kalın Sokak Hayvanları Bize Emanet

18.04.2020 10:19
Konya’da sokak hayvanlarına yönelik örnek çalışmalara imza atan Konya Büyükşehir Belediyesi, kedi, köpek ve kuşlar için düzenli olarak gerçekleştirdiği yemleme çalışmalarını koronavirüsle mücadele kapsamında sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde artırarak sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs nedeniyle vatandaşların mümkün olduğunca evde kalması nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz ve doğal hayattaki hayvanlara yönelik besleme çalışmalarını her gün düzenli olarak sürdürürken özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde yemleme çalışmalarını daha yoğun gerçekleştiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye’nin en büyük ve en modern hayvan barınağının olduğu Konya’da sahipsiz hayvanlara yönelik çok sayıda örnek projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, son olarak uygulamaya hazırlandıkları, dünyada örneği olmayan yemek atıklarından ileri teknoloji ile kedi ve köpek maması üretme projesinin hayvanseverlerden büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Konya’nın bir sevgi ve merhamet şehri olduğunu belirterek, koronavirüs salgınından dolaylı yaşanan süreçten etkilenen hayvanlar için hem ilçe belediyeleri hem de hayvanseverlerle birlikte yoğun yemleme çalışması yaptıklarını kaydeden Başkan Altay, ekiplerin özellikle sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde sahipsiz köpekler, kediler ve kuşlar için yoğun gayret gösterdiğini dile getirdi.

Son bir haftada ilçe belediyeleri ile birlikte 8 bin 120 kilo köpek maması ve 805 kilo kedi maması dağıttıklarını kaydeden Başkan Altay, Konyalıları evlerinin önünde uygun olan yerlere hayvanlar için bir kap yemek ve bir kap su bırakmaya davet etti. Başkan Altay, “Hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Bu kritik süreçte siz evde kalın, sokak hayvanları bize emanet” dedi.