KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir Youtube Kanalından Evlere Misafir Oluyor

Büyükşehir Youtube Kanalından Evlere Misafir Oluyor

17.04.2020 08:07
Konya Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle kültür ve sanat etkinliklerine ara verse de “Evde kal” çağrısına uyan vatandaşlar için YouTube kanalından başta çocuklar olmak üzere her yaşa hitap eden eğitici, eğlenceli, sanatsal, bilimsel içerikler yayınlıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi YouTube kanalından başta çocuklar olmak üzere her yaşa hitap eden birbirinden faklı içerikler yayınlıyor.

Karonavirüsün yayılmaya başladığı ilk günden itibaren şehir genelinde yoğun olarak dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi, “Evde kal” çağrısına uyan vatandaşlar için YouTube kanalını da etkin kullanarak her kesime yönelik içerikler üretiyor.

Sanat, spor, bilim, edebiyat, söyleşi, yemek tariflerinin yanı sıra birçok farklı içeriği Konyalılarla buluşturan Konya Büyükşehir Belediyesi, hem yetişkinlerin evde daha güzel zaman geçirmesini sağlıyor hem de çocukların eğitimle ve bilimle süreci daha verimle bir şekilde sürdürmesini amaçlıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal hayatı Youtube kanalı üzerinden Konyalıların evlerine getirdiklerini belirterek, “Koronavirüsün Türkiye’de görülmeye başladığı günden itibaren hem sahada vatandaşlarımızın sağlığını düşünerek çalışmalar yapıyoruz hem de bu süreçte evlerinde kalan hemşehrilerimiz için YouTube kanalımızdan farklı içeriklerin yer aldığı video gösterimlerini hayata geçiriyoruz. Kanalda hem çocuklarımız için eğitici programlar hem de yetişkinlerimiz için sanatsal etkinlikler bulunuyor. İnşallah hep birlikte kararlıkla bu süreci birlikte atlatacağız” dedi.

HER YAŞA UYGUN ETKİNLİKLER

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin YouTube kanalında; Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi’nde çekilen “Evde Bilimle Kal” videoları, 50 bölümden oluşan “Bilim Bakalım” filmleri, “Evde Sağlık Var” egzersiz eğitimleri, tiyatro oyunları, meddah gösterimleri, kültür sanat hayatının önemli isimlerinin söyleşileri, 65 yaş üstündeki vatandaşların tecrübelerini anlattığı videolar, Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarının tanıtıcı filmleri ve ev hanımlara yönelik yemek tarifi programları izleyicilerle buluşuyor.

ÇOCUKLAR “MASAL DİYARI”NI ÇOK SEVDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın çocuklarla canlı yayında buluştuğu YouTube kanalında son olarak çocuklara masalların anlatıldığı Masal Diyarı yayınlanmaya başladı.

Her akşam saat 21.30’da Konya Büyükşehir Belediyesi YouTube kanalında birbirinden güzel masal anlatıldığı Masal Diyarı, ilk günden itibaren çocuklardan ve ailelerden ilgi görüyor.