KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Polis Teşkilatımızın 175. Yılı Kutlu Olsun

Polis Teşkilatımızın 175. Yılı Kutlu Olsun

09.04.2020 14:07
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümünü ve Polis Haftası’nı kutladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 175. yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Altay’ın mesajı şöyle:

“Milletimiz geçmişten bugüne güvenliğin teminatı olan emniyet çalışanlarına gönlünde farklı bir yer ayırmıştır. Kalbi vatan sevgisiyle çarpan, azimle, gayretle, özveriyle görev yapan emniyet mensuplarımız, milletimizin güvenliği için yeri geldiğinde canını feda eden iş anlayışı ile 83 milyon ülke insanı tarafından takdir edilmektedir.

Ülkemizin ve dünyanın büyük bir salgınla mücadele ettiği şu günlerde de emniyet teşkilatımızın omuzlarına olağan dışı bir yük binmiştir. Polisimiz bu ağır sorumluluğun gereğini, büyüklüğüne yakışır bir şekilde icra etmektedir. Bundan dolayı onlara ne kadar teşekkür etsek azdır.

Bu vesileyle Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 175. yılını kutluyor, tüm emniyet çalışanlarımıza sağlık ve huzur dolu bir gelecek diliyorum. Şehitlerimiz başta olmak üzere ahirete intikal eden tüm emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve esenlik niyaz ediyorum.”