KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Şimdi Birlik Olma Zamanı

Şimdi Birlik Olma Zamanı

31.03.2020 12:49

Millet olarak zor günler yaşadığımız bu süreçte Korona virüsü ile mücadelenin en önemli ayağını devlet-millet dayanışması oluşturmaktadır. Tüm Dünya’yı etkisi altına alan Koronavirüs tehlikesi bizi biz yapan “bir olma, birlik olma” duygularımızı ön plana çıkarmıştır.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan Milli Dayanışma Kampanyası bu beraberlik için önemli bir adım olmuştur. “Biz Bize Yeteriz Türkiye” başlığı ile başlatılan kampanya; hayırseverlerimizle dar gelirli vatandaşlarımızın arasında köprü vazifesi görecektir.

Konya Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızın desteği ile bu amaçla şehrimizde başlatılan “Konya İçin İyilik Vakti” sosyal yardımlaşma kampanyamıza hemşerilerimizin ilk günden itibaren verdiği destek takdire şayandır.

Şimdi birlik olma zamanı, güçlerimizi birleştirme zamanı ve Devletimizin yanında yer alma zamanıdır. Yardımları kimin yaptığı, nereden yaptığı öncelik olmaktan çıkmış, hepimizin önceliği yanan bu ateşe su taşımaktır. Amacımız aynıdır, yolumuz aynı istikamettedir.

Bu nedenle, Konya’da başlattığımız “Konya İçin İyilik Vakti” sosyal yardımlaşma kampanyamızı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde başlatılan “Biz Bize Yeteriz” milli dayanışma kampanyasına aktararak birlik beraberliğimizi ve gücümüzü Devletimiz yanında yer alarak devam ettireceğiz.

Dünya’nın en fazla yardım yapan ülkesi Türkiye içinde bu kampanyalara duyarlılığını her zaman en üst seviyede gösteren Konyamızın ayrı bir yeri vardır. Konya, her zaman üstüne düşeni yapmıştır ve bundan sonra da yapmaya devam edecektir.

Bu vesile ile tüm hayırseverlerimizi Milli Dayanışma Kampanyası “Biz Bize Yeteriz Türkiye” kampanyasına destek olmaya davet ediyoruz.

Konya Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyelerimiz ve Sivil Toplum Kuruluşlarımızla birlikte şehrimizin sosyal hayatına destek olmaya devam edeceğiz.

Millet olarak içinde bulunduğumuz bu zor zamanları atlatacağımıza olan inancımızla tüm hemşerilerimize sağlıklı günler diliyor, saygıyla selamlıyoruz.