KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Kamboçyalı Bakandan Başkan Altay’a Ziyaret

Kamboçyalı Bakandan Başkan Altay’a Ziyaret

06.03.2020 09:03
Kamboçya Müslümanları Geliştirme Vakfı Başkanı ve Kamboçya Kıdemli Bakanı Othsman Hassan, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

Konya’da çeşitli temaslarda bulunan Kamboçya Müslümanları Geliştirme Vakfı Başkanı ve Kamboçya Kıdemli Bakanı Othsman Hassan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.

Konya’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek; Konya’nın hem eğitim hem de ekonomi alanında çok gelişmiş bir şehir olduğunu belirten Hassan, “Konya’da Kamboçyalı öğrenciler var. İnşallah gelecek senelerde sayılarının artmasını temenni ediyoruz. Konya’yı Kamboçya’da bir şehre kardeş şehir olarak görmek isteriz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da Kamboçya’da bir şehirle kardeşlik ilişkisi yürütmeyi arzu ettiklerini belirtti. Konya’da da sanayi alt yapısının çok güçlü olduğunu kaydeden Başkan Altay, “Kamboçya’da birlikte yapabileceğimiz işler konusunda da işbirliğimizi geliştirebiliriz. Konya’ya Kamboçyalı daha fazla sayıda öğrenci bekliyoruz” dedi.

Uluslararası İslam Sanatları Yarışması düzenlediklerini kaydeden Başkan Altay, Kamboçya’da hat, tezhip, minyatür ve çini sanatıyla uğraşan sanatçıları da yarışmaya katılmaya davet etti.