KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun

Regaip Kandilimiz Mübarek Olsun

26.02.2020 11:25
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, hayır ve iyiliklerin arttığı bu müstesna zamanların İslam alemi ve mazlum coğrafyalar için kurtuluşa vesile olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın Regaip Kandili mesajı şöyle:

“Bizleri mübarek üç aylara kavuşturan Rabbimize şükürler olsun.

Rahmet iklimi ile tüm benliğimizi saran bu mübarek aylar, İslam dünyası için şükrün ve dirilişin sembolüdür. Merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bu müstesna zamanların İslam alemi ve mazlum coğrafyalar için kurtuluşa vesile olmasını diliyorum.

Mübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandilini büyük bir coşku ve huzurla kutlayacağız inşallah. Böyle mübarek gecelerin toplum hayatımızda çok özel bir önemi ve vazgeçilmez bir yeri vardır. İnsanlarımızın, Yaradan'a daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede; toplumumuzda muhabbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.

Üç Ayların karşılanması Konyamızda her zaman bayram tadında yaşanır. Regaip Kandili gündüzünde bir Konya geleneği olan Şivlilik için komşuların kapılarını çalan çocuklara, herkes en güzel ikramlarda bulunarak onları mutlu etmenin huzurunu yaşar. Büyükler hayır, hasenat ve ibadetle eşlik eder küçüklere.

Regaip Kandiliyle başlayan; Miraç ve Berat kandilleriyle devam ederek Kadir Gecesi ve Ramazan ayı ile doruğa ulaşacak bu bereket iklimi vesilesiyle; başta şehrimiz ve ülkemiz olmak üzere bütün dünyada barışın ve huzurun hakim olması için dua edelim.

İslam âleminin ve hemşehrilerimizin Regaip Kandilini, çocuklarımızın Şivlilik Bayramını tebrik ediyor, üç ayların feyiz ve bereketinden istifade edenlerden olmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”