KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: Ereğli’de Yatırımlarımız Hız Kesmedi

Başkan Altay: Ereğli’de Yatırımlarımız Hız Kesmedi

06.02.2020 15:04
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli’de esnaflar ve muhtarlarla buluşarak AK Parti İlçe Teşkilatını ve Millet Kıraathanesini ziyaret etti. Büyükşehir olarak bugüne kadar Ereğli’ye 170 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Altay, özellikle alt yapıda bütün ihtiyaçları çözme konusunda ciddi bir çalışma yürüttüklerini, yatırımların hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli’de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Başkan Altay, Ereğli ziyaretine geçtiğimiz aylarda çıkan yangında zarar gören bisküvi fabrikasını ziyaret ederek başladı. Yangın hakkında fabrika sahibi Abdurrahman Zade’den bilgi alan Başkan Altay, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ardından Rüstem Paşa Kervansarayındaki Büyükşehir Belediyesi Millet Kırathaanesini ziyaret ederek, kıraathanedeki vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altay, esnaf ziyaretlerinde de bulunarak Ereğli esnafına hayırlı işler diledi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ

Daha sonra AK Parti İlçe Teşkilatı’nda partililerle görüşen Başkan Altay, bugüne kadar Ereğli’ye Büyükşehir Belediyesi olarak 170 milyon liranın üzerinde yatırım gerçekleştirdiklerini, yatırımların hız kesmeden devam edeceğini belirterek, özellikle alt yapı konusunda bütün ihtiyaçlarını çözme konusunda ciddi bir çalışma yürüttüklerini dile getirdi.

2020 yılı yatırım programında Ereğli’ye yapacakları yatırımlar hakkında bilgi veren Başkan Altay, “Biz herkesin belediye başkanıyız. Rozetimizi çıkarıp herkese hizmet ediyoruz. Ereğli çok daha güzel şeyler hak ediyor. Şuna emin olabilirsiniz. Büyükşehir olarak her konuda hizmet açığını kapatmak için gece gündüz demeden çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Zübeyir Dursun da Ereğli’ye gösterdiği ilgi ve hassasiyetinden dolayı Başkan Altay’a teşekkür etti.

BAŞKAN ALTAY MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Başkan Altay daha sonra Büyükşehir Belediyesi tarafından il genelindeki muhtarlara yönelik verilen ilk yardım ve deprem eğitimi programında Ereğli, Karapınar, Emirgazi ve Halkapınar muhtarlarıyla bir araya geldi.

Elazığ depremi ile Van’da çığ faciasında hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Başkan Altay, “Eğitimlerle yapmaya çalıştığımız şey bir bilinç oluşturmak. Belediye başkanları şehrin, muhtarlar da mahallelerinin şehr’ül eminleridir. Onun için arkadaşlarımız afetlerle ilgili ilk yardımla ilgili bilgilendirme yapıyor. Allah korusun afet anında yapılacak müdahaleler hayat kurtarıyor. Umuyorum ki, bu eğitimler faydalı olur. Bu eğitimlerin bir amacı da bir araya gelerek istişare etmek. Muhtarlarımızla belediyelerimiz arasında iletişimi güçlendirmek” dedi.

EN BÜYÜK DESTEKÇİMİZ MUHTARLARIMIZ

Başkan Altay, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Vatandaşlarımız bize güvenerek oy verdi. Sayın Cumhurbaşkanımız güvenerek bizi aday gösterdi. Bizim de görevimiz Konya’ya hizmet etmek. Bu konuda da en büyük destekçilerimiz muhtarlarımız. Sizlerle de istişare etmeyi önemsiyoruz. Desteğinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

Başkan Altay, Ereğli programı kapsamında İvriz Kaya Anıtı ve çevresinde de incelemelerde bulundu.