KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir, Kızılay’ın Göçmen Programına Destek Veriyor

Büyükşehir, Kızılay’ın Göçmen Programına Destek Veriyor

06.02.2020 11:08
Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ile Türk Kızılayı Konya Toplum Merkezi iş birliğiyle başta Suriyeli mülteciler olmak üzere uluslararası koruma altındaki yabancı uyruklu bireylere yönelik psikososyal destek ve hukuki danışmanlık hizmeti verilerek topluma adaptasyonları sağlanıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ile Kızılay iş birliğiyle şehirde bulunan yabancı uyruklu misafirler için destek programları yürütülüyor.

Kızılay’ın Toplum Temelli Göç Programı Koordinatörlüğü kapsamında faaliyet gösteren Kızılay Konya Toplum Merkezi, kapasite geliştirme programına katkı vermesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi ile ortak hareket ediyor.

Yapılan iş birliği kapsamında savaş ve çeşitli nedenlerle Türkiye’ye sığınarak Konya’ya gelen başta Suriyeli göçmenler olmak üzere uluslararası koruma altındaki yabancı uyruklu bireyler ve Türk vatandaşlarına yönelik psikososyal destek, vaka tespiti- vaka yönetimi, yönlendirme ve eğitim ile hukuki danışmanlık hizmetleri verilerek, programa katılan bireylerin sosyal uyumu ve rehabilitasyonu sağlanıyor.