KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Yıldız Milliler Konya’da Şampiyon Oldu

Yıldız Milliler Konya’da Şampiyon Oldu

02.02.2020 10:49
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda ilimizin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Turnuvası’nda Türkiye 16 Yaş Altı Milli Takımımız yenilgisiz şampiyon oldu. Yıldızlarımıza şampiyonluk kupasını ve madalyalarını Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak verirken, ikinci olan Rusya da madalyalarını Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş’ın elinden aldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) gerçekleştirdiği 23. Uluslararası Yıldız Erkekler Basketbol Şampiyonası, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin koordinasyonunda Konya’da gerçekleştirildi.

Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan turnuvada Türkiye U16 ve U15 takımlarının yanı sıra; Letonya, Litvanya, Rusya, Sırbistan ve Slovenya ekiplerinin 16 Yaş Altı Milli Takımları yer aldı.

Kategorisinde Avrupa’nın en prestijli organizasyonu olarak kabul edilen TBF Uluslararası Yıldız Erkekler Turnuvası’nda 16 Yaş Altı Milli Takımımız, rakiplerine geçit vermeyerek turnuvayı namağlup şampiyon tamamladı. Turnuvada Rusya ikinci olurken, Litvanya ise üçüncü sırada yer aldı.

Turnuvayı ilk sırada tamamlayan 16 Yaş Altı Milli Takımımıza şampiyonluk kupasını ve madalyalarını Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu verdi.

Turnuvada ikinci sırayı alan Rusya’ya madalyalarını Konya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Uzbaş ve TBF Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım verirken; üçüncü olan Litvanya’ya da madalyalarını Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin ile Konya Basketbol İl Temsilcisi Hakan Kuşçu takdim etti.