KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Konyalı Öğrencilerin Yarıyıl Tatili Dolu Dolu Geçiyor

Konyalı Öğrencilerin Yarıyıl Tatili Dolu Dolu Geçiyor

24.01.2020 10:28
Konya Büyükşehir Belediyesi, “Atabey Gençlik Projesi” kapsamında “Karneyi Getir, Ücretsiz Geziyi Kap” sloganıyla ilkokul öğrencilerine karne hediyesi olarak şehir gezileri düzenlerken; Şehir Tiyatrosu da “Küçük Kara Balık” adlı çocuk oyununu karnesini getirerek bilet alan öğrenciler için ücretsiz sahneledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinlikler sayesinde öğrencilerin yarıyıl tatili dolu dolu geçiyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Bilim Merkezi'ndeki Bilim Kamplarının yanı sıra yarıyıl tatilinde “Atabey Gençlik Projesi” kapsamında “Karneyi Getir, Ücretsiz Geziyi Kap” sloganıyla ilkokul öğrencilerine şehir gezileri düzenleniyor.

Karnelerini getiren minik öğrenciler aileleriyle birlikte Konya’nın tarihi ve turistik mekanlarını rehber eşliğinde gezerek, yaşadığı şehri daha yakından tanıma fırsatı buluyor. Öğrenciler özellikle Hz. Mevlana Türbesi, Konya’yı kuşbakışı gören Akyokuş mevkii ile son yıllarda yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen “Tarihi Sille Köyü”nü çok beğeniyor.

Öğrenciler ve aileleri programlara katılmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, geziyi düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Yarıyıl tatili boyunca her gün merkezdeki 3 ya da 4 okul olmak üzere toplamda 52 ilkokul gezilere katılacak.

“KÜÇÜKKARA BALIK” OYUNU DA ÜCRETSİZ OLARAK ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Konya Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu da öğrencilere karne hediyesi olarak “Küçük Kara Balık” adlı çocuk oyununu, karnesini getirerek ücretsiz bilet alan öğrencilerle buluşturdu. Selçuklu Kongre Merkezi’nde sahnelenen oyunu aileleriyle birlikte izlemeye gelen çocuklar keyif dolu anlar yaşarken tatilin tadını çıkardı.