KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Medeniyet Okulu Değerler Eğitimi Yaygınlaşıyor

Medeniyet Okulu Değerler Eğitimi Yaygınlaşıyor

03.01.2020 13:13
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında gençlik meclisleriyle gerçekleştirdiği ortak faaliyetler kapsamında Meram Gençlik Meclisi tarafından Diyarbakır Ergani’deki bir ilkokul öğrencilerine kışlık kıyafetler ve kırtasiye malzemeleri gönderildi. Büyükşehir, Medeniyet Okulu kapsamında çat kapı tiyatrolar, dergiler ve çeşitli etkinliklerle öğrencilere değerlerimizi aktarmaya devam ediyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi, gençlik faaliyetleri kapsamında ilçelerin gençlik meclisleri ile ortak faaliyetlere imza atıyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Projesi ile ilçelerin gençlik meclisleri, ülke genelinde gerçekleştirdiği ziyaretlerde kardeşlik hukukumuzun pekiştirilmesine ve Medeniyet Okulu değerler eğitiminin yaygınlaşmasına öncülük ediyor.

Bu kapsamda Meram Gençlik Meclisi, Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki Sallıca İlkokulu öğrencilerine soğuk kış aylarında üşmemeleri için kıyafet ve kırtasiye desteğinde bulundu. Minik öğrencilere mont, atkı ve berenin yanı sıra, hazırlanan değerler eğitimi içerikli dergiler, kitaplar ve çeşitli zeka oyunları dağıtıldı.

MEDENİYET OKULU DEĞERLERİMİZİ AKTARIYOR

Büyükşehir Belediyesi, Medeniyet Okulu Projesi kapsamında her ay bir tane değerler konusu, çat kapı sınıf tiyatrolarıyla Konya genelindeki tüm ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 1. sınıf öğrencilerine tiyatro oyunlarıyla anlatılıyor. Bu kapsamda aylık toplam 3 bin 500 tiyatro gösterimi gerçekleştiriliyor. Programlarda; Kardeşlik, Cömertlik, Sevgi, Saygı, Özdenetim, Adalet, Birlik ve Beraberlik konularının işlendiği özel içerikle hazırlanan Konya Çocuk Dergileri öğrencilere dağıtılıyor. Değerler eğitimine sınıflarda etkin katılım sağlayan öğrencilere zeka oyunları ve geleneksel oyuncaklar ödül olarak veriyor.