KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
“Spor Konya Projesi” ile Geleceğin Sporcuları Keşfediliyor

“Spor Konya Projesi” ile Geleceğin Sporcuları Keşfediliyor

23.12.2019 08:57
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin merkez dışındaki 28 ilçede 7-18 yaş arası öğrencilere yönelik hayata geçirdiği Spor Konya Projesi kapsamında ilçelerdeki spor faaliyetleri devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın her ilçesinde çocukları sporla tanıştırmak için yürütülen projeyle geleceğin sporcularını keşfederek Türk sporuna kazandırmayı hedeflediklerini vurguladı.

Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri iş birliğiyle 28 ilçede 7-18 yaş arası öğrencilere yönelik hayata geçirilen Spor Konya Projesi kapsamında öğrenciler sporla tanışıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak fiziki çalışmalar yapmalarının yanında geleceğin teminatı çocuklara yönelik önemli projeler de yürüttüklerini vurguladı. Spor Konya Projesi’nin Türkiye’de belediyecilik anlamında ilk kez uygulanan bir proje olduğunu kaydeden Başkan Altay, bu sayede çocukları spora teşvik ederek Konya’nın gelecekteki şampiyonlarını keşfetmek adına önemli olduğunu aktardı.

Genç nesillerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesine büyük önem verdiklerini kaydeden Başkan Altay, “Spor Konya Projesi ile spor okulları faaliyetlerini yaz aylarının dışında da geleneksel hale getirmeyi arzu ediyoruz. Ayrıca gençlerimizi yatkın oldukları branşlarda spor ile tanıştırarak başarılı olanları Türk sporuna kazandırmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, proje sayesinde öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesinin ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesinin daha kolay olacağını ifade ederek, projenin Konya’dan ulusal ve uluslararası müsabakalarda yetenekli sporcuların çıkmasına vesile olacağını söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin de proje ile toplumda spor yapma kültürünün geliştirilmesini ve sporun geniş kitlelere yaygınlaştırılarak spor kulüplerine sporcu kaynağı oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.

Spor Konya Projesi kapsamında sporla tanışan gençler, hedeflerinin çok çalışarak Milli Takıma girmek olduğunu belirterek, kendilerine bu imkanı sağlayan herkese teşekkür etti.

Konya Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve ilçe belediyeleri iş birliğiyle yürütülen “Spor Konya Projesi” kapsamında 22 branşta 307 eğitmen ile 65 spor tesisi, 32 okul ve çok amaçlı spor salonları, 218 okul bahçesi ve dersliklerinde, 13 bin 388 kayıtlı sporcuya eğitim veriliyor.