KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
İşitme Engelli KOMEK Kursiyerinden Konya Birinciliği

İşitme Engelli KOMEK Kursiyerinden Konya Birinciliği

22.11.2019 14:53
Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesine eğitim alan işitme engelli Aybüke Kayar, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışmasında Konya birincisi olarak umre ödülü kazandı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (KOMEK) eğitim alan kursiyerler katıldığı yarışmalarda güzel başarılara imza atıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından işitme engellilere yönelik Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması Konya İl Müftülüğünde düzenlendi. İller arasında gerçekleştirilen yarışma kapsamında her il kendi birincisini çıkartmak için yarıştı.

Yarışmaya katılan ve il birinciliği için mücadele eden KOMEK kursiyerleri de başarılı performanslarıyla dikkat çekti. Rakiplerini geride bırakan KOMEK kursiyeri Aybüke Kayar, Konya birincisi olarak umre ile ödüllendirildi.

Geçen yıl düzenlenen Kayseri Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde İslam’ı Anlatan Eller Derneği tarafından organize edilen ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da destek verdiği Bizim Eller Kur’an Okuyor Yarışması’nda yine KOMEK kursiyeri işitme engelli Ayşe Karataş, Konya ve bölge birinciliğinin ardından Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza atmıştı.

KOMEK bünyesinde işitme engellilere yönelik Kur’an-ı Kerim’in yanı sıra; yemek, mefruşat ve giyim alanlarında da eğitimler veriliyor.