KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
“Dualarımız Kahraman Askerlerimiz İçin...”

“Dualarımız Kahraman Askerlerimiz İçin...”

11.10.2019 13:45
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cuma Buluşmaları kapsamında Gödene TOKİ Ensar Camii’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Altay, Suriye sınırında devam eden “Barış Pınarı” harekâtının başarılı geçmesi ve kahraman Türk ordusunun muzaffer olması için milletçe dua ettiklerini söyledi.

Cuma Buluşmaları geleneğine devam eden Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ile birlikte bu hafta Gödene TOKİ Ensar Camii’ndeydi.

Namaz çıkışında vatandaşların mübarek Cumasını tebrik eden Başkan Altay, Konya’nın farklı mahallelerinde vatandaşlarla bir araya gelerek, istişare etmeye önem verdiklerini vurguladı.

DUALARIMIZ KAHRAMAN ORDUMUZLA

Suriye sınırında devam eden “Barış Pınarı” harekâtıyla ilgili görüşlerini de paylaşan Başkan Altay “Ülkemizin uluslararası hukuktan doğan meşru hakları çerçevesinde gerçekleştirdiği operasyonun başarıyla tamamlanmasını ve kahraman ordumuzun muzaffer olmasını diliyoruz. Millet olarak dualarımız kahraman askerlerimize birlikte. Rabbim adaleti tesis etmek, mazlumun hakkını savunmak için canı pahasına mücadele veren kahraman askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Başkan Altay, operasyondan şehit haberi gelen Konyalı Piyade Onbaşı Yunus Mermer (25) ve tüm şehitler için Allah'tan rahmet, milletimize başsağlığı diledi.