KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Yeni Motorlu Sanayi Sitesi Başvuruları Uzatıldı

Yeni Motorlu Sanayi Sitesi Başvuruları Uzatıldı

01.08.2019 08:58
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’nin taşınması çalışmaları kapsamında Yeni Motorlu Sanayi Bölgesi için başvuruların yoğun talep üzerine 2 Ağustos Cuma gününe kadar uzatıldığını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları kapsamında TOKİ ile birlikte gerçekleştireceği Yeni Motorlu Sanayi Alanı için esnafların başvuru süresi uzatıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sanayide çalışan hemşerilerimizin yoğun isteği ile; Konya Motorlu Sanayi Sitesi başvurularını 02.08.2019 Cuma saat 15.00’e kadar uzatıyoruz. Bu süre eksik evrakı olan kardeşlerimiz için de bir fırsat olacak. Bu arada kayıt sayımız 2.500’ü geçti. Hayırlı olsun inşallah” dedi.

Eski Sanayi ve Karatay Sanayi’de 31 Aralık 2018 tarihi ve öncesinde aktif bulunan esnafların başvuru yapabildiği Yeni Motorlu Sanayi Bölgesinde; ticaret alanı, otel, resmi kurum, eğitim, sağlık, belediye hizmet alanları ile sosyal tesisler, spor tesisleri, akaryakıt tesisi, teknik tesisler ve camiler yer alacak.