KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir Ekipleri Düzce’de Arama Çalışmalarına Katılıyor

Büyükşehir Ekipleri Düzce’de Arama Çalışmalarına Katılıyor

27.07.2019 12:30
Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerinin Düzce'ye gönderdiği iş makinelerinden oluşan destek ekibinden sonra şimdi de Büyükşehir İtfaiyesi’ne bağlı arama kurtarma ekipleri bölgeye ulaştı. Ekipler, AFAD koordinasyonunda selde kaybolan iki kişiyi arama çalışmalarına katılıyor.

Düzce’de meydana gelen sel felaketi ve toprak kayması sonucu çalışmalara destek olmak üzere bölgeye giden Konya ekibine, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı arama kurtarma ekibi de dahil oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi ile Selçuklu, Meram ve Karatay Belediyelerinin Düzce'ye gönderdiği içme suyu tankeri, vidanjör, süpürgeli araç ve kamyonlar bölgede yoğun olarak çalışırken; son olarak gönderilen ekip de İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) koordinasyonunda selde kaybolan iki kişiyi arama kurtarma köpekleriyle arıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya olarak Düzce halkının zor günlerinde yanında olduklarını belirterek, yaraları sarmak için devletin bütün kurumlarıyla birlikte çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.