KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Konyalı Gençler Yemen’i Unutmadı

Konyalı Gençler Yemen’i Unutmadı

24.05.2019 12:07
Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyelerinin Gençlik Meclisleri tarafından “9. Geleneksel Ümmet İftarı” gerçekleştirildi. İslam coğrafyalarındaki zulme dikkat çekmek için her yıl Mevlana Meydanı’nda toplanan gençler iftarlarını bu yıl da hurma, simit ve su ile açtı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi ile Karatay, Meram ve Selçuklu Belediyeleri Gençlik Meclisi üyeleri, geleneksel hale getirdikleri Ümmet İftarlarının 9’uncusunu gerçekleştirdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mevlana Meydanı’nda yüzlerce duyarlı genci bir araya getiren iftarda İslam coğrafyasındaki zulme dikkat çekmek için iftarlarını simit, hurma ve su ile açan gençler, bir günlük iftar bedellerini Yemen’e bağışladı.

Programa Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Meram Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Şenyiğit, Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Eğitim Hizmetleri Dairesi Başkanı Alper Oral, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru, AK Parti Karatay İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Fatih Sert ve gençlik meclisi üyelerinin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşlarından gençler ve vatandaşlar katıldı.