KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Bakan Kurum Konya’da Belediye Başkanlarıyla Buluştu

Bakan Kurum Konya’da Belediye Başkanlarıyla Buluştu

12.05.2019 15:10
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve ilçe belediye başkanlarıyla bir araya gelerek istişare toplantısı yaptı. Bakan Kurum, “Bizim bundan sonraki önceliklerimiz artık vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltecek, şehirlerimizin 2023’ünü, 2053’ünü, 2071’ini planlayarak, 50 yıllık, 100 yıllık şehir planları çerçevesinde millet bahçeleri yapacağız” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekilleri Ziya Altunyaldız, Gülay Samancı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte ilçe belediye başkanlarıyla istişare toplantısı düzenledi.

Mevlana Kültür Merkezindeki toplantı sonrasında açıklamalarda bulunan Bakan Murat Kurum, 31 Mart yerel seçimlerinde Konya genelinde büyük oranda başarı elde ettiklerini belirtti. Bakan Kurum, “31 Mart yerel seçimlerinde Konyamız, hemşehrilerimiz kendilerine yakışanı yaptılar. Yüzde 71’e yakın oy oranıyla Cumhur İttifakını desteklediler ve 31 ilçenin 28’ini kazanarak tüm Türkiye’ye vefanın adı nedir Konya’dan net bir şekilde göstermiş olduk. Bu anlamda Konyalı hemşehrilerimiz büyükşehir belediyeleri arasında en yüksek oy oranını alarak birinci oldu. Tabii bu süreçte teşkilatımıza, gece gündüz demeden çalışan tüm çalışma arkadaşlarımıza, kardeşlerimize ben çok teşekkür ediyorum. Hemşehrilerimize çok teşekkür ediyorum. Konyamızı net bir şekilde ifade ettiler, duruşunu net bir şekilde gösterdiler. Yine belediye başkanlarımızı, hem yeni seçilenleri hem görevine devam eden belediye başkanlarımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

100 YILLIK ŞEHİR PLANLARI YAPACAĞIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız bütün belediye başkanlarımızla, bizlerin de olduğu ortamda istişare, değerlendirme toplantısı yaptı ve o istişare değerlendirme toplantısında da önümüzdeki sürece ilişkin gelecek vizyonunu ortaya koydular. Biz de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak yerel seçim öncesi partimizin 11 maddeyle belirlemiş olduğu manifesto çerçevesinde illerimize gittik ve yapmış olduğumuz ziyaretlerde de bakanlığımızı ilgilendiren konulara ilişkin bu süreçte il il, ilçe ilçe, belde belde gezerek konuları yerinde tespit etmeye çalıştık. Bizim bundan sonraki önceliklerimiz artık vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltecek, şehirlerimizin 2023’ünü, 2053’ünü, 2071’ini planlayarak, 50 yıllık, 100 yıllık şehir planları çerçevesinde millet bahçeleri yapacağız. Millet bahçelerini projelendireceğiz. Çevremizi ve doğamızı daha çok korumuş bir şekilde gelecek nesillere aktaracağız.”

KONYA’MIZI DAHA YAŞANILABİLİR BİR ŞEHİR YAPACAĞIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta da toplantının Konya için hayırlı olmasını diledi. Konya'ya daha iyi hizmetleri getirme çabası içerisinde olduklarını aktaran Usta, "Konyalı Bakanımız Sayın Murat Kurum'a destekleri, emekleri, bize kattığı değer için tüm Konyalılar adına şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah çok daha iyi hizmetlerle, büyük proje ve başarılarla Konya'mıza daha da değer katmak, Konya'mızı daha yaşanılabilir bir şehir haline getirmek için elbirliğiyle çalışıyoruz" diye konuştu.

BAKANIMIZLA KONYA PROJELERİMİZİ DEĞERLENDİRDİK

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay da ilçe belediye başkanlarıyla yapılan toplantıyla ilgili değerlendirme yaptı. Başkan Altay, “Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ve İlçe belediye başkanlarımız ile birlikte Konya projelerimizi değerlendirdik. Hayırlı sonuçları olur inşallah” ifadelerini kullandı.