KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Bilgehane Öğrencimiz Okçulukta Türkiye İkincisi Oldu

Bilgehane Öğrencimiz Okçulukta Türkiye İkincisi Oldu

10.05.2019 14:10
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında hizmet veren Bilgehanelerde eğitim gören Hatice Aslı Kara, Mersin’de düzenlenen Okul Sporları Türkiye Okçuluk Finali’nde gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında hizmet veren Bilgehanelerde eğitim gören öğrenciler ulusal spor yarışmalarında Konya’nın gururu oluyor.

Spor Genel Müdürlüğü Okul Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı’nın faaliyet programında yer alan Okullar Arası Okçuluk Türkiye Birinciliği Mersin’de düzenlendi. İl birincilerinin ve ikincilerinin katıldığı Türkiye finalinde, Konya İl Birincisi olan Bilgehane sporcularından Hatice Aslı Kara Konya’yı temsil etti. Genç sporcu, Yıldızlar Makaralı dalında gümüş madalya kazanarak Türkiye ikincisi oldu. Toplam 596 sporcunun katıldığı müsabakalarda diğer Bilgehane sporcuları da ilk 48’de yer alma başarısı gösterdi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, başarısı nedeniyle Hatice Aslı Kara, müsabakalarda yarışan Bilgehane öğrencileri ile Bilgehane Okçuluk antrenörü Hüseyin Koç’u tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Konya büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehanelerde Geleneksel ve Olimpik Okçuluğun yanı sıra binicilik, yüzme ve futbol gibi spor branşlarında da eğitim veriliyor. Öğrenciler ayrıca; Kuran-ı Kerim, İbadet, Siyer, İlmihal, Değerler Eğitimi, Bilişim Atölyesi, Ahşap Atölyesi, Görsel Sanatlar Atölyesi, Zeka Oyunları Atölyesi, Doğa Kampları ile Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, Tarih, Din kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında da eğitim görüyor.