KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Uluslararası Futbol ve Tenis Turnuvasının Ödülleri Verildi

Uluslararası Futbol ve Tenis Turnuvasının Ödülleri Verildi

23.04.2019 12:27
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Konya’da eğitim gören uluslararası lise ve üniversite öğrencileri arasında düzenlediği 5. Uluslararası Öğrenciler Futbol Turnuvası ile bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Masa Tenisi Turnuvasında şampiyonlara ödülleri verildi.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin farklı ülkelerden gelerek Konya’da eğitim gören öğrencilerin katılımıyla bu yıl beşincisini düzenlediği “Uluslararası Öğrenciler Futbol Turnuvası” tamamlandı.

60 farklı ülkeden öğrencinin katıldığı turnuvada, lise kategorisinde 16, üniversite kategorisinde 34 takım mücadele etti. Büyük çekişmelere sahne olan final maçlarının ardından lise kategorisinde Azerbaycan Kartal Takımı, üniversite kategorisinde ise Mali şampiyon olarak kupa sevinci yaşadı.

Beşinci Uluslararası Öğrenciler Futbol Turnuvasında şampiyon olan takımlara kupa ve ödülleri düzenlenen törenle takdim edildi.

Bu yıl ilki düzenlenen Uluslararası Öğrenciler Masa Tenisi Turnuvasında da Ali Askar şampiyon oldu. Ali Askar ve ilk dörde giren uluslararası öğrenciler de ödüllerini aynı törende aldı.