KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Yeni YHT Garı Alt Geçidinin Temeli Atılıyor

Yeni YHT Garı Alt Geçidinin Temeli Atılıyor

03.04.2019 13:39
Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın önemli yatırımlarından biri olan Yeni YHT Tren Garı Binası ile Demiryolu Caddesi’nin kesiştiği noktaya yapılacak alt geçidin temelini atıyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 4 Nisan Perşembe günü yapılacak temel atma törenine bütün vatandaşları davet etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Yeni Yüksek Hızlı Tren (YHT) Garı Alt Geçidinin temelini atıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’nın önemli yatırımlarından biri olan Yeni Yüksek Hızlı Tren Gar Binasının bu yılın ikinci yarısında hizmet vermeye başlayacağını belirterek, vatandaşların tren garından daha rahat faydalanabilmesi için gar binası ile Demiryolu Caddesi’nin kesiştiği noktaya alt geçit yapacaklarını söyledi.

Yaklaşık 22 milyon lira maliyetle hayata geçirilecek alt geçidin, trafiği rahatlatmasının yanında otopark alanıyla da yolculara rahatlık sağlayacağını, yaya giriş-çıkışlarını daha emniyetli hale getireceğini kaydeden Başkan Altay, 4 Nisan Perşembe günü saat 16.30’da gerçekleştirilecek Yeni YHT Garı Alt Geçidi Temel Atma programına bütün Konyalıları davet etti.