KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Gençlerin Fikirleri Bizim İçin Çok Önemli

Gençlerin Fikirleri Bizim İçin Çok Önemli

02.03.2019 12:37
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen programda gençlerle bir araya geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, gençlere bütün sosyal faaliyetlere katılarak üniversiteden donanımlı çıkmaları tavsiyesinde bulundu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, her türlü konuda gençlere destek olmaya devam edeceklerini belirterek, “Yeni fikirlere açık olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta ve AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı ile birlikte üniversiteli gençlerle buluştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nde düzenlenen programda gençlerle sohbet eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Konya; Selman Özboyacı gibi meclisin en genç milletvekillerinden ve Uğur İbrahim Altay gibi genç belediye başkanlarından birisine sahip. Konya bu yönüyle gerçekten şanlı. Öğrencilik yılları insan hayatının en keyifli, en verimli olduğu dönemleridir. Üniversiteyi her alanıyla değerlendirin. Bütün sosyal faaliyetlerle; sivil toplum kuruluşlarıyla, meclislerle kendinizin farklı yönlerini mutlaka geliştirin. Üniversiteden donanımlı olarak çıkın” ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, özellikle üniversite öğrencilerinin yoğun olduğu bir bölgede böyle bir faaliyeti yapmaktan, böyle bir gençlik merkezine sahip olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Böyle mekanları gençlere faydalı olmaya çalışan arkadaşlarla doldurabilmek önemli. Konya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi çalışmaları Selman Özboyacı vekilimizle başlamıştı. O günden bugüne kadar hep artan bir grafikle devam ediyor. Hem Konyalı olan hem Konya dışından gelen kardeşlerimiz burada önemli faaliyetlerde yürütüyorlar. Biz de bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü konuda sizlere destek olmaya devam edeceğimizi, yeni fikirlere açık olduğumuzu bilmenizi istiyorum” dedi.

AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı da “Gençlik Meclisi fikrinin en önemli unsuru bir fikrinizin olması. O fikri detaylandırıp proje haline getirdiğiniz zaman Büyükşehir Belediyemiz de uygun görürse fikriniz hayata geçme şansına sahip. Çok büyük bir fırsat sizler için. Bu ülkenin her zaman bu ülke için ümmet için ne yapabilirim diye düşünen gençlere ihtiyacı var. Bizler her zaman size destek olacağız. Bu güzel topluluktan nice güzel fikirler projeler ve vatana millete hayırlı işler çıkacaktır” diye konuştu.

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Abdürrahim Sönmezler, AK Parti Konya İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Murat Koru, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı Ali Cihan Özensel ile İlçe Belediyeleri Gençlik Meclisi Başkanları’nın da katıldığı program gençlerin sorularıyla devam etti.