KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Bilgi ve Münazara Yarışmalarının Konya Elemeleri Başladı

Bilgi ve Münazara Yarışmalarının Konya Elemeleri Başladı

21.02.2019 10:54
Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ortaokullar arası “Haydi Bil Bakalım” bilgi yarışması ile liseler arası “Haydi Konuş Bakalım” münazara yarışmasının Konya il elemeleri başladı.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Medeniyet Okulu Projesi kapsamında her yıl 31 ilçeye yönelik düzenlediği bilgi ve münazara yarışmalarının Konya elemeleri başladı.

Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleşen “Haydi Bil Bakalım” adlı bilgi yarışması ve “Haydi Konuş Bakalım” adlı münazara yarışmalarının Konya İl elemeleri heyecan dolu anlara sahne olurken öğrenciler bir üst tura çıkabilmek için kıyasıya yarıştı.

31 ilçedeki ortaokullara yönelik düzenlenen bilgi ve liselere yönelik düzenlenen münazara yarışmalarında ilçelerinde birinci olan öğrenciler Konya İl elemelerinde mücadele etme hakkı kazanıyor. İl elemelerinde kendi aralarında yeniden yarışan ilçe birincileri, bilgi yarışmasının Nisan ayındaki, münazara yarışmasının da Mayıs ayındaki finallerinde bu kez Konya birincisi olabilmek için mücadele veriyor.

Konya il elemeleri için ilçelerden şehir merkezine gelen öğrenciler Konya’yı da gezme fırsatı buluyor. Öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi, İstiklal Harbi Şehitler Abidesi, Mevlana Türbesi ve Konya Bilim Merkezi’ni rehberler eşliğinde gezerek Konya’yı daha yakından tanıyor.