KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Gazze Caddesi’nde İkinci Etap Tamamlanmak Üzere

Gazze Caddesi’nde İkinci Etap Tamamlanmak Üzere

31.01.2019 09:28
Konya Büyükşehir Belediyesi, Meram’ın en geniş caddesi olan Gazze Caddesi’nde ikinci etap çalışmaları sürdürüyor. Toplamda 3,5 kilometre olacak cadde tamamlandığında bisiklet yolu, kaldırımları, refüjü ve kaliteli asfaltıyla şehrin önemli bağlantı yollarından biri olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Antalya Çevre Yolu ile şehir merkezini birbirine bağlayacak Gazze Caddesi’nin ikinci etabının yapımını sürdürüyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Meram ilçesinin en geniş caddesi olacak şekilde projelendirilen Gazze Caddesi’nin birinci etabının tamamlanmasının ardından başlayan ikinci etap çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Başkan Altay, ilk etapta tamamlanan 2 bin 300 metrelik kısmın hizmete devam ederken Meram Belediyesi’nden Ağır Bakım’a kadar olan alanda kamulaştırma faaliyetlerinin tamamlanmasıyla altyapı, asfalt ve kaldırım çalışmalarının yapıldığını ifade etti. İkinci etapta tamamlanan bölümlerin de trafiğe açıldığını vurgulayan Altay, toplamda 3,5 kilometrelik caddenin tamamlandığında bisiklet yolu, kaldırımları, refüjü ve kaliteli asfaltıyla şehrin önemli bir bağlantı yolu olacağını vurguladı.

40 metre genişliğinde yapılan Gazze Caddesi, kamulaştırmalarla birlikte 20 milyon liraya mal olacak.