KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay Uluslararası İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

Başkan Altay Uluslararası İmam Hatip Lisesi Öğrencileriyle Buluştu

30.01.2019 12:44
Farklı ülkeden gelerek Konya'da İmam Hatip eğitimi alan öğrencilerle bir araya gelen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Türk milleti necip bir millettir. Gönlünü açtığı coğrafyada gelen misafirlerine en iyi imkânları sunmaya gayret ediyor. İnşallah Müslümanlar, ümmet bilinciyle, birlik ve gayretle geleceğin dünyasında daha çok söz sahibi olacak” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’ya lise ve üniversite eğitimi almak üzere 77 farklı ülkeden gelen İmam Hatiplilerin katılımıyla gerçekleştirilen “Maneviyat Diyarı Konya’da Buluşuyoruz” isimli programa katıldı.

GELECEĞİN DÜNYASINDA DAHA ÇOK SÖZ SAHİBİ OLACAĞIZ

Uluslararası İmam Hatip Mezunları Birliği'nin düzenlediği programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, farklı renklerin ümmet bilinciyle birlik oluşturmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Türk milleti necip bir millettir. Gönlünü açtığı coğrafyada gelen misafirlerine en iyi imkânları sunmaya gayret ediyor. Türkiye, milli gelirine oranla en çok insani yardımı yapan ülke. İnşallah Müslümanlar, ümmet bilinciyle birlik ve gayretle geleceğin dünyasında daha çok söz sahibi olacak. Bugün kötülükleri sadece dilimizle düzeltebiliyoruz. İleride bunun farklı aşamalarla gerçekleştiğine şahit olacağız” dedi.

ÜMMETİN SORUNLARINI ÇÖZEN MAKAMLARA GELECEKSİNİZ

Konya’da eğitim gören öğrencilerin kendi uluslarına ve İslam dünyasına katkı sağlayacağına olan inancını dile getiren Başkan Altay, “Sizler liseden itibaren ülkemizde, şehrimizde okuyorsunuz. Bazı arkadaşlarımız üniversiteyi kazandı, üniversite okuyor. İnşallah ileride daha büyük başarılara imza atacaksınız. Yıllar geçtiğinde sizleri ümmetin tüm sorunlarıyla ilgilenen makamlarda göreceğimize inanıyoruz. Konya’daki İmam Hatipli öğrencilere biz elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Başka illerde ise diğer belediye başkanı dostlarımız yardımcı oluyor. Bu birlik ve beraberliğin ilelebet sürmesini temenni ediyorum” diye konuştu.

Uluslararası İmam Hatip Lisesi’nden 28 öğrenciyi üniversitelerine aldıklarını belirten KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, bundan sonra daha fazla öğrenciyi bünyelerine katmak için gayret edeceklerini kaydetti.

Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu da “Ümmet olmak, bir olmak, bütün olmak bizim için büyük bir şereftir” ifadelerini kullandı.

Desteklerinden dolayı Konya protokolüne teşekkür eden Uluslararası İmam Hatipliler Derneği Başkanı Muhammed Hasan Khabir ise, “Dernek olarak amacımız, ümmetin birliğine, Müslümanların kardeşliğine, ilmi, siyasi ve iktisadi açıdan katkı sağlamaktır” şeklinde konuştu.