KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Başkan Altay: İhracat Rekoru Kıran Konyalı Üreticilerimizi Tebrik Ediyorum

Başkan Altay: İhracat Rekoru Kıran Konyalı Üreticilerimizi Tebrik Ediyorum

06.01.2019 10:03
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyet tarihi rekoru kırarak önemli bir başarıya imza atan Konyalı sanayici ve iş adamlarını tebrik etti. Başkan Altay, “Bu başarılı performans, şehrimizin ve ülkemizin geleceğine dair hedeflerine adım adım yaklaştığımızın bir göstergesidir” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) verilerine göre Konya’nın ihracatta Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırması dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Başkan Altay, Konya’nın 2018 yılı ihracatının geçen yıla göre yüzde 15,2 artışla 1 milyar 803 milyon dolar olduğunu hatırlatarak, bu başarının Konya’nın çok daha yüksek ihracat rakamlarını yakalamaya doğru emin adımlarla ilerlediğinin kanıtı olduğunu dile getirdi.

KONYA BİR TİCARET VE ÜRETİM MERKEZİ

Altay, “Öncelikle bizlere bu gururu yaşatan sanayicimize, tüccarlarımıza ve tüm iş dünyamız ile emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, kendilerini yürekten kutluyorum. Özellikle Ağustos ayı ile başlayan ve ülkemizin önünü kesme amaçlı algı operasyonlarıyla devam eden zorlu sürece ve bütün koşullara rağmen ihracat rakamlarının bu seviyede olması, üstelik de rekor gelmesi bizlere ve tüm şehrimize büyük bir moral olmuştur. Hükümetimizin ve devletimizin attığı adımlarla, özel sektörün sağlam duruşuyla önemli mesafe kat ettik. Bu rakamlar, Konyamızın ülkemiz için çok önemli bir ticaret ve üretim merkezi olduğunu da bizlere bir kez daha gösteriyor” dedi.

ÇALIŞMAYA VE ÜRETMEYE DEVAM

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya olarak her şeye rağmen hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadan çalışmaya ve üretmeye devam edilmesinin altını çizerek, “Konya’nın ortaya koyduğu bu performans, şehrimizin ve ülkemizin geleceğe dair hedeflerine bizleri adım adım yaklaştırmaktadır” ifadelerini kullandı.