KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
KOMEK, ASEM ve İl Müftülüğünden Örnek İşbirliği

KOMEK, ASEM ve İl Müftülüğünden Örnek İşbirliği

22.12.2018 11:34
Konya Büyükşehir Belediyesi ile Konya İl Müftülüğü işbirliğinde Konya’nın ilçelerinde panel ve konferanslar düzenleniyor. İl Müftülüğünün görevlendirdiği eğitimciler, ilçelerdeki KOMEK ve ASEM şubelerinde; Kur’an-Sünnet Perspektifinde Aile Olmak, Aile Kalmak, Ailede Fıkhi Meseleler, Ailede Mahremiyet Bilinci ile Çocukluk Döneminde Din ve Değerler Eğitimi gibi konularda ilçe halkına önemli bilgiler veriyor.

Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK), Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) ile Konya İl Müftülüğü işbirliğiyle ilçelerde kadınlara ve öğrencilere eğitimler veriliyor.

Özellikle Kur’an-Sünnet Perspektifinde Aile Olmak, Aile Kalmak, Ailede Fıkhi Meseleler, Ailede Mahremiyet Bilinci ile Çocukluk Döneminde Din ve Değerler Eğitimi gibi konuların işlendiği eğitimlerde aile kurumu ve kurumun önemi, çocukların din ve değerler konusundaki eğitimlere büyük önem veriliyor.

Konya İl Müftülüğünde görevli eğitimciler; Kur’an-Sünnet Perspektifinde Aile Olmak, Aile Kalmak, Ailede Fıkhi Meseleler, Ailede Mahremiyet Bilinci ile Çocukluk Döneminde Din ve Değerler Eğitimi gibi konulardaki bilgi ile birikimlerini aktarıyor.

Geçtiğimiz ay başlayan ve büyük ilgi gören konferanslar 9 Ocak’a kadar bütün ilçelerde yapılacak.