KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Büyükşehir’den Sarayönü’ne İki Büyük Yatırım

Büyükşehir’den Sarayönü’ne İki Büyük Yatırım

27.09.2018 12:13
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarayönü ilçesinde yapımı sürdürülen kız meslek lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde hizmete girecek 16 derslikli lisenin hayırlı olmasını dileyen Başkan Altay, eski kız meslek lisesinin de yıkılarak meydan olarak ilçeye kazandırılacağını söyledi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Sarayönü Kız Meslek Lisesi inşaatını yerinde inceledi.

ÇOCUKLARIMIZ KONYA STANDARTLARINDA BİR LİSEYE SAHİP OLACAK

16 derslikli lisenin 2,5 milyon liraya mal olacağını ve bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacağını kaydeden Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar eğitime büyük destek verdiklerini belirterek şunları söyledi: “Sarayönü’nün en önemli projelerinden birini gerçekleştirmek için inşaat faaliyetlerimiz devam ediyor. 16 derslikli bir okul yapıyoruz. İnşaat son aşamaya geldi ve inşallah gelecek dönem çocuklarımız buraya taşınacak. Bu projeyle çocuklarımız Konya standartlarında, bahçesiyle, çevre düzenlemesiyle ve binası ile yeni bir liseye kavuşmuş olacaklar. Eğitim alanındaki yatırımlarımız devam edecek.”

ESKİ OKULUN YERİNİ İLÇEYE MEYDAN OLARAK DÜZENLEYECEĞİZ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, okulun tamamlanmasıyla birlikte eski okulun yıkılacağını ve söz konusu yerin ilçeye yeni bir meydan olarak hizmet vereceğini vurgulayarak, “İlçe merkezinde bulunan kız meslek lisesinin yeni yerine taşınması ile birlikte merkezdeki eski bina yıkılacak ve orada bir meydan için düzenleme yapılacak. Eski okulun yıkılması ile birlikte Sarayönümüz yeni bir şehir meydanına kavuşmuş olacak” diye konuştu.