KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Bayramlar Bir ve Beraber Olduğumuzu Bize Hatırlatıyor

Bayramlar Bir ve Beraber Olduğumuzu Bize Hatırlatıyor

21.08.2018 10:51
Kurban Bayramı dolayısıyla dünyanın dört bir yanında olduğu gibi Konya’da da yüzbinler bayram namazında buluştu. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’ya gelerek Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ve binlerce Konyalıyla birlikte bayram namazı kıldı. Bakan Murat Kurum, vatandaşlarla da bayramlaşarak: “Bayramlar bize bir ve beraber olduğumuzu bize hatırlatıyor” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kurban Bayramı dolayısıyla geldiği memleketi Konya’da Hacıveyiszade Camii’ni dolduran vatandaşlarla bayram namazı kıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte namaz sonrası vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.

Millet olarak yeni bir Kurban Bayramı’na daha kavuşmuş olmanın mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını belirten Kurum, ülkenin zor bir süreçten geçtiğinin altını çizdi.

BAYRAMLAR BİZE BİR VE BERABER OLDUĞUMUZU BİZE HATIRLATIYOR

Bakan Kurum, “Ekonomik bir savaşla karşı karşıyayız. Bayramlar bize bir olduğumuzda, beraber olduğumuzda bileğimizi kimsenin bükemeyeceğini hatırlatıyor. Bayramlar bizim paylaşmamız gerektiğini, yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmemiz gerektiğini hatırlatıyor. Zaten Türk milleti olarak bütün dünyada en fazla yardım yapan ülkeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023’e, 2053’e, 2071’e emin adımlarla yürüyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Bayram vesilesiyle şehitlerimize, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Şehit annelerimizin ellerinden öpüyoruz. Tüm Konya’nın ve tüm milletimizin bayramını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAKAN KURUM’DAN 15 TEMMUZ GAZİSİNE VE SEVGİ EVLERİNE ZİYARET

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Yakup Canbolat, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ile birlikte 15 Temmuz Gazisi Halit Şener’i evinde ziyaret bayramlarını tebrik etti.

Bakan Kurum daha sonra Karatay ve Mevlana Sevgi Evleri’nde kalan çocukları da ziyaret ederek bayramlarını kutladı.