engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
   
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir

Konya Büyükşehir Belediyesi
Yöresel Ürünler Satış Merkezi Hizmete Girdi

       ÜRETMEK SİZDEN DESTEK BÜYÜKŞEHİR'DEN

       Konya Büyükşehir Belediyesi, tarımı ve çiftçiyi desteklemek amacıyla Konya şehir merkezinde Yöresel Ürünler  Satış Merkezi kurdu. Selçuklu İlçesi İstanbul Çevre Yolu Japon Parkı yanında otantik bir mekânda kurulan satış merkezinde kırsal alanda üretilen ürünler çiftçi adına satışa sunuluyor.

       % 100 KONYA , % 100 DOĞAL

       Yöresel Ürünler Satış Merkezi’nde satışa sunulan ürünler Konya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairemizin Eğitim ve Rehberlik hizmetlerine katılan çiftçilerimiz tarafından doğal olarak üretiliyor. % 100 Konya,% 100 Doğal sloganı ile yola çıkılan projede, satışa sunulan ürünlerin tamamının Konya ürünü olmasına ve tamamının doğal olmasına özellikle dikkat ediliyor.

        Üreticinin desteklenmesi ve kaliteli ürün yetiştirilmesi amacıyla yapılan çalışmalar Konya’nın tüm ilçelerini kapsıyor. Yerinde gerçekleştirilen eğitim ve rehberlik hizmetleri ücretsiz olarak çiftçilerimize sunuluyor.

       60 ÇEŞİT YÖRESEL ÜRÜN

        Yöresel Ürünler Satış Merkezinde şimdilik 60 çeşit yöresel ürün bulunmakta. Zamanla ilçelerde tespit edilen kaliteli yöresel ürünler satış merkezinde yerini almaya devam edecek.

        Pekmez, Tahin, Tarhana, Erişte, Domates Çorbası, Domates Sosu, Erişte, Yöresel Tıbbi Aromatik Bitkiler, Kurutulmuş doğal ürünler, Reçel çeşitleri, Peynir, Tereyağı, Bal, Yoğurt,Yumurta v.s Yöresel Ürünlerden bazıları.

       GELİRİN TAMAMI ÇİFTÇİYE

        Yöresel Ürünler Satış Merkezi’nde satılan yöresel ürünlerden elde edilen gelirin tümü çiftçilerimize aktarılıyor. İlçelerden gelen ürünlerin kayıtları tutuluyor ve satış durumuna göre ürünü satılan çiftçilerimize, ürününün bedeli belli zaman aralıklarında hesaplarına aktarılıyor. 

       Yöresel Ürün Satış Merkezlerinin şehirde tanınması ile beraber üretim ve satış kapasitesine göre şehrin bazı yerlerine de zamanla şubelerinin açılması planlanıyor. 

 


Adres : Yeni İstanbul Caddesi  No : 156 (Japon Parkı yanı)

42250 Selçuklu / KONYA

Konya Büyükşehir Belediyesi Yöresel Ürünler Satış Merkezi

Web sitemiz geçen hafta günlük ortalama 92.839 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır