engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ahırlı ve Yalıhüyük İlçelerinde Büyükşehir Belediyesi’nin bölgeye kazandırdığı yatırımları inceleyerek ilçe halkıyla istişarelerde bulundu. Son 5 yılda Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelere önemli hizmetler kazandırdığını belirten Altay, “Daha yapacak çok işimiz var. İlçelerimizi daha güzele, daha iyiye hazırlamak için gayret ediyoruz. Bizim işimiz hizmet etmektir. Sizlere layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.
31.10.2018 15:01 
        Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yatırım incelemeleri ve çeşitli programlar için Ahırlı ve Yalıhüyük ilçelerini ziyaret etti.

Başkan Altay, Ahırlı programı kapsamında Ahırlı Belediye Başkanı İsa Akgül, AK Parti Konya İl Başkanvekili Gökhan Taşkıran, İl Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Selim Özkan, AK Parti Ahırlı İlçe Başkanı Mustafa Öncü ve belediye meclis üyeleriyle birlikte önce esnaf ziyareti yaptı sonra da ilçe halkıyla bir araya geldi. Başkan Altay, buluşmada Büyükşehir Belediyesi’nin ilçede hayata geçirdiği yatırımlar ve projeleri anlattı, bölge halkıyla istişarelerde bulundu.

BAŞKAN ALTAY AHIRLI ŞEHİR KONAĞI’NDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ahırlı programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı ve kısa bir süre içinde Aile Sanat hizmet vermeye başlayacak olan Ahırlı Şehir Konağı’nda da incelemelerde bulundu.

BÜYÜKŞEHİR’DEN AHIRLI’YA 5 YILDA 21 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Başkan Altay, ilçe ziyaretlerinde her gittikleri yerde Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına şahitlik ettiklerine vurgu yaparak, “Ahırlı’da da 21 milyon liralık yatırım gerçekleştirildi. Bunun büyük bir kısmı altyapı çalışmaları ve prestij cadde yapımı. Prestij cadde tamamlandı. Ahırlı’yı Bozkır’a bağlayan yol da bir standarda kavuşmuş oldu. Şu anda Şehir Konağı’nın bahçesindeyiz. Bina tamamlandı, inşallah en kısa sürede içinde yüzme havuzu, spor salonu ve meslek edindirme kurslarıyla Ahırlı’ya yeni bir soluk getirecek bu binamız 3 milyon liralık bir maliyetle gerçekleştirilmiş oldu. Kapalı pazar yerimizin yapımı da devam ediyor. Bugün hem yaptığımız işleri yerinde görüyoruz hem de vatandaşlarımızla istişare etme imkânı buluyoruz. Büyükşehir Yasası’nın ilçelerimize ne kadar değer kattığına şahitlik ediyoruz” diye konuştu.

ALTAY’DAN AKKİSE MAHALLESİ’NE ZİYARET

Başkan Altay, Akkise Mahallesi’ni de ziyaret ederek burada esnaf ve vatandaşlarla buluştu. Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları hakkında mahalle sakinlerine bilgi vererek istişarelerde bulundu.

BAŞKAN ALTAY YALIHÜYÜKLÜLERLE BİR ARAYA GELDİ

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Yalıhüyük Belediye Başkanı Hasan Koçer ile birlikte Yalıhüyük’te de esnaf ziyareti yaptı. Başkan Altay, Yalıhüyüklülerle de bir araya gelerek Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ve projeleri hakkında ilçe halkıyla istişarelerde bulundu.

BİZİM İŞİMİZ HİZMET ETMEK

Yalıhüyük İlçesi’ne Yeni Büyükşehir Yasası sonrası 15 milyon liralık yatırım yaptıklarını kaydeden Altay, Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde önemli işlere imza attığını dile getirerek, “Daha yapacak çok işimiz var. İstişarelerimiz devam ediyor. İlçelerimizi daha güzele, daha iyiye hazırlamak için gayret ediyoruz. Bizim işimiz hizmet etmektir. Sizlere layık olabilmek için gece gündüz çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler
1 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
2 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
3 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
4 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
5 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
6 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
7 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
8 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
9 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
10 Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
11Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
12Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
13Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
14Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1529 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
16Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
17Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
18Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
19Şair Veysel Öksüz Vefatının 25. Yılında Anıldı
20Hep Birlikte Çok Daha Güzel İşler Yapacağız
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır