engelli sayfamiza geçmek için tiklayiniz
     
  • Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

KOMEK ve ASEM İlçelerimize Değer Katıyor  
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Ereğli ve Karapınar programları sırasında ilçelerde faaliyet gösteren ASEM’leri ziyaret ederek merkezlerin güz dönem açılışlarına katıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak ilçelerde hayata geçirdikleri KOMEK ve ASEM’lerinin, Büyükşehir standardının ilçelere taşındığı en önemli hizmetler olduğunu söyleyen Başkan Altay, “İnsanımız için en iyi ve en kaliteli mekanlarda hizmet sunmaya devam edeceğiz”
21.10.2018 11:31 
        Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Konya merkezinden ardından ilçelerde de hayata geçirilen Aile Sanat ve Eğitim Merkezleri (ASEM) güz dönemi eğitim ve faaliyetlerine başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, yatırım incelemeleri ve buluşmalar kapsamında ilçelere gerçekleştirdiği ziyaretlerde KOMEK ve ASEM’lerin yeni dönem açılışlarını da gerçekleştiriyor.

KOMEK VE ASEM ÇOK ÖNEMLİ HİZMETLER

Son olarak Ereğli ve Karapınar programlarında, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ve Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka ile birlikte ASEM’leri de ziyaret ederek kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Altay, Yeni Büyükşehir Yasası’nın konuşulmaya başlandığı dönemlerde tartışıldığını belirterek, “Üzerinden 5 yıl geçti ve bugün geldiğimiz noktada ilçelerimizde birçok altyapı yatırımları halledildi, önemli birçok sosyal proje yürütülüyor. KOMEK ve ASEM’ler de Büyükşehir standardını ilçelerimize taşıdığımız önemli hizmetler arasında bulunuyor. İçinde yüzme havuzunun, saunasının ve meslek kurslarının olduğu çok önemli mekânlar bunlar. Ereğli ASEM de ilçelerde ilk açtığımız merkez. KOMEK ile birlikte yaklaşık 2 bin 600 kardeşimiz Ereğli’de bu hizmetlerden faydalanıyor” ifadelerini kullandı.

İNSANIMIZA EN İYİ MEKÂNLARDA HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Başkan Altay, KOMEK’in sadece Konya’nın değil, Türkiye’nin de önemli markalarından birisi haline geldiğine vurgu yaptığı konuşmasında, “Genç KOMEK ve KOMEK ile birlikte on binlerce vatandaşımıza hizmet veriyoruz. KOMEK ve ASEM’lerimizde bu yıl 60 bine yakın başvuru ve kayıt var. Birçok branşta kurs açıyoruz. Hocalarımız da Halk Eğitim ile işbirliği protokolü vesilesiyle burada hizmet veriyorlar. Sizler bu hizmeti talep ettikçe bizler en yeni ve en güzel mekânlarda sunmaya gayret göstereceğiz” dedi.

BU HİZMETLER BÜYÜKŞEHİR İLE İLÇE BELEDİYELERİNİN UYUMUMUN SONUCU

Karapınar ASEM binasının kısa bir süre önce hizmete girdiğini belirten Başkan Altay, “Karapınar’da KOMEK ve ASEM’de bu dönem bin 860 kişiye hizmet veriyoruz. İnşallah binlerce öğrencimiz KOMEK’te başarılı bir sezon geçirecekler. Her yıl binlerce insanımız hem KOMEK’te hem ASEM’de birçok branşta hizmet alıyorlar. Standardı elimizden geldiğince yüksek tutmaya çalışıyoruz. Burada oluşan mekân ve ortaya çıkan sonuç, Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin uyumun neticesi. Konya bu yönden şanslı bir şehir. İlçe belediyelerimiz Büyükşehir Belediyesiyle birlikte çok önemli hizmetleri yürütüyorlar” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler
1 Başkan Altay: İnsan Odaklı Çalışmalar Yapıyoruz
2 Nijerli Bakan’dan Büyükşehir’e Ziyaret
3 Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun
4 Büyükşehir’den Uluslararası Öğrencilere “Hoşgeldiniz” Programı
5 Büyükşehir Kar ve Buzlanmaya Karşı 24 Saat Görev Başında
6 Başkan Altay’a “Stratejik Vizyon Sahibi Siyasetçi” Ödülü
7 Başkan Altay’dan Vali Toprak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
8 Başkan Altay Dünya Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına Seçildi
9 Dinamik Kavşaklar Trafiği Rahatlattı, Yakıt Tasarrufu Sağladı
10 Büyükşehir’den Üretime ve İstihdama Örnek Proje
11Hemşehrilerimizle İç İçe Olmak Bize Güç Veriyor
12Büyükşehir’den Seydişehir’e 5 Yılda 153 Milyonluk Yatırım
13Başkan Altay Ahırlı ve Yalıhüyük’te Vatandaşlarla Buluştu
14Büyükşehir’e Uluslararası İdeal Kent Ödülü
15Vali Canbolat’tan Başkan Altay’a Veda Ziyareti
16Başkan Altay: Konyamızı Beraber Geleceğe Taşıyalım
1729 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
18Bakan Murat Kurum: “Bakanlık Olarak Konya’ya 11,5 Milyarlık Yatırım Yaptık”
19Dijital Şehircilik Zirvesi’nde Konya Anlatıldı
20Benin Büyükelçisi Gomina Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
www.konya.bel.tr geçen hafta günlük ortalama 129.121 kez ziyaret edilmiştir.
Mobil Konya Uygulamamız geçen hafta günlük ortalama 265.112 kez ziyaret edilmiştir.
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır