• Kültür ve Tarih Şehri
  • Bilim ve Kongre Şehri
  • Eğitim ve Spor Şehri
  • Kalkınmada Öncü Şehir
  • Huzur Şehri
  • Çevre Dostu Şehir
  • Tarım ve Sanayi Şehri
  • Ulaşımda Model Şehir
İsim:
E-Posta:

Sitemiz günlük ortalama
129.121
Mobil uygulamamız günlük ortalama
265.112
Kez ziyaret edilmektedir.
Başkan Altay, Altınekin, Cihanbeyli ve Kulu’da İlçe Sakinleriyle Bayramlaştı   
            Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Altınekin, Cihanbeyli ve Kulu’da belediye başkanlarını ve AK Parti İlçe Teşkilatlarını ziyaret ederek partililerle ve ilçe sakinleriyle bayramlaştı. Kurban Bayramı’nın Konya’da ve Türkiye’de sükunet içerisinde devam ettiğini dile getiren Başkan Altay, dünyanın bazı coğrafyalarında insanların açlıkla, susuzlukla, sefaletle boğuştuğunun altını çizerek, “Onların tek bir umudu var. Türkiye ve Türk insanı. Dünyanın 150’den fazla ülkesinde Türkiye’den gönüllüler ümmetin kurban coşkusu yaşamasına vesile oldu. Allah onlardan razı olsun” dedi.
23.08.2018 16:21 
         Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Altınekin, Cihanbeyli ve Kulu’da belediye başkanları ile AK Parti ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek ilçe sakinleriyle bayramlaştı.

Başkan Altay, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte ilk olarak Altınekin’de AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Hançerli’yi ziyaret ederek, burada partililerle bayramlaştı. Daha sonra ilçe esnafı ile bayramlaşan Başkan Altay, buradan Cihanbeyli’ye geçti. Cihanbeyli Belediyesi’nde Başkan Mehmet Kale, AK Parti İlçe Başkanı Serdar Karaburun ve teşkilat mensuplarıyla bayramlaşan Başkan Altay, son olarak Kulu’da AK Parti İlçe Teşkilatını ziyaret ederek, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız, AK Parti İlçe Başkanı İsa Ölçer ve ilçe sakinleriyle bayramlaştı.

MAZLUMLARIN TEK UMUDU TÜRKİYE VE TÜRK İNSANI

Başkan Altay, Kurban Bayramı’nın Konya’da ve Türkiye’de sükûnet içerisinde geçtiğini dile getirdi. Kurban’ın paylaşmak, dostluk ve kardeşlik olduğunu hatırlatan Başkan Altay, “Şu anda Türkiye’de huzur içinde bayram geçiriyoruz. Ancak dünyanın bazı coğrafyalarında insanlar açlıkla, susuzlukla, sefaletle boğuşuyor. Onların tek bir umudu var; Türkiye ve Türk insanı. Şu anda 150’den fazla ülkede Türkiye’den kardeşlerimiz onlara kurban mutluluğunu yaşatmak, fakir fukaranın yüzünü güldürmek için büyük zorluklarla Kurban ibadetini eda ediyorlar. Hayırsever milletimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

DÜNYANIN HER YERİNDE CUMHURBAŞKANIMIZA VE MİLLETİMİZE DUA EDEN MAZLUM MİLLETLER VAR

Türkiye’nin 2017 yılında dünyada en çok insani yardım faaliyetinde bulunan ülke olduğunu ifade eden Başkan Altay konuşmasına şu sözlerle devam etti:

“Tam 8 milyar dolarlık insani faaliyette bulunmuşuz. En yakın rakibimizin 5 katı daha fazla insani yardımda bulunuyoruz. Amerika’nın insani yardım faaliyetlerine baktığımızda milli gelire göre onlardan tam 20 kat daha fazla insani yardımda bulunuyoruz. Şu anda dünyanın her yerinde ellerini semaya açmış Cumhurbaşkanımıza ve milletimize dua eden mazlum milletler var. Bunları gören güya müttefiklerimiz de ekonomik saldırıyla ülkemizi dize getirmeye çalışıyorlar. Ama şunun farkında değiller. Türkiye artık eski Türkiye değil. Türkiye dünyanın en büyük 20 ekonomisinden birisi ve bu ülkede de lider Recep Tayyip Erdoğan sadece bizim liderimiz değil, tüm dünyanın lideri. Onun için, ne onu dize getirebilecekler ne de bizi dize getirebilecekler. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde inşallah bu saldırıyı da atlatacağız.”

Konuşmasını, 2019’un Mart ayında yapılacak seçimler olduğunu hatırlatarak sürdüren Başkan Altay, “Bizler de bundan sonra Konya’mızı ve ilçelerimizi geleceğe taşımak için yoğun bir şekilde çaba sarf ediyoruz. Şuna inanıyoruz ki, biz bir ve beraber olursak aşamayacağımız zorluk yok. Şu an bize düşen görev kapı kapı gezerek seçimlere hazırlanmak” diye konuştu.

Programlara katılan AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri Necati Sametoğlu, Ahmet Pırıltı ve Tevfik Tığlıoğlu da tüm İslam aleminin bayramını kutlayarak, ülkenin geleceği için hep beraber canla başla çalışmaya devam edeceklerini söylediler.

AK Parti Altınekin İlçe Başkanı Mustafa Hançerli, Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, AK Parti Cihanbeyli İlçe Başkanı Serdar Karaburun, Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız ve AK Parti Kulu ilçe Başkanı İsa Ölçer de ziyaretler nedeniyle Başkan Altay ve AK Parti İl Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederek, bayramlarını tebrik ettiler.

Diğer Haberler
1 Adıgey Özerk Cumhuriyeti’nden Başkan Altay’a Ziyaret
2 Kamuoyuna Duyuru!
3 İslam Sanatları Yarışması’nda Dereceye Giren Eserler Konyanüma’da Sergileniyor
4 Büyükşehir’den Hz. Mevlana’nın Misafirlerine Mesnevi Sohbeti
5 Konya'dan Dünyaya "Selam Vakti"
6 2. Uluslararası İslam Sanatları Yarışmasının Ödülleri Verildi
7 Dünya Konya’da Buluşuyor
8 Uluslararası Yarışmanın Ödülleri Bakan Murat Kurum’un Katılımı ile Verilecek
9 Başkan Altay: Konya Bir Gönüllüler Şehri
10 Başkan Altay 3 Aralık’ta Engelliler ve Aileleriyle Buluştu
11Başkan Altay: Bizim Vizyonumuz Gönüllere Girmektir
123 Aralık Dünya Engelliler Günü Kutlu Olsun
13Restorasyonu Devam Eden Şems-i Tebrizi Mescidi ve Türbesi Şeb-i Arus Haftasında Ziyaret Edilebilecek
14Tarım Bakanı Pakdemirli Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
15Büyükşehir’den Akyokuş’a Dev Türk Bayrağı
16Moritanyalı Belediye Başkanı’ndan Başkan Altay’a Ziyaret
17Hz. Mevlana Bu Yıl “Selam Vakti” ile Anılacak
18AK Parti’nin Konya Büyükşehir Adayı Başkan Uğur İbrahim Altay Oldu
19Vali Toprak Başkan Altay’ı Ziyaret Etti
20Geleceğin Beyinleri Ödüllendirildi
Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı © Tüm Hakları Saklıdır